Urządzenie do recyklingu opakowań po napojach z tworzyw

Urządzenie do recyklingu opakowań… S+S Separation and Sorting Technology wprowadza na rynek pełną paletę produktów z zakresu opakowań i recyklingu.

Firma S+S Separation and Sorting Technology stworzyła właśnie nowoczesne systemy sortowania do recyklingu używanych opakowań z tworzywa sztucznego, a także indukcyjne sortowniki metali, które są stosowane przy produkcji odlewów wtryskowych preformy PET lub zaślepek. Na tym jednak nie koniec nowości. Kolejne z nich to separatory metali i separatory magnetyczne przeznaczone do inspekcji ciał obcych w wyrobach płynnych i pastowatych i stosowane przy rozlewaniu napojów. Produkty zostaną po raz pierwszy zaprezentowane na targach Drinktec, które we wrześniu odbędą się w Monachium.

Hitem będzie produkt o nazwie Flake Purifier, przeznaczony do recyklingu opakowań po napojach z tworzywa sztucznego. Dzięki modułowej koncepcji urządzenia, możliwe jest zastosowanie go do trzech różnych czujników wykrywających substancje obce. Oprócz czujników trzeciej generacji do separacji metali i kolorów, firma S+S wzbogaciła urządzenie Flake Purifier o wysokowydajny moduł przeznaczony do identyfikacji substancji obcych - należy tutaj również zaliczyć różne odmiany tworzywa sztucznego. Rozwiązanie to umożliwia stosunkowo łatwe usunięcie z płatków PET np. cząstek PVC lub też tworzyw sztucznych typu PLA odpowiedzialnych za znaczne obniżenie jakości recyklowanego materiału, a nawet za uniemożliwienie tak wartościowego ponownego wykorzystania materiałów.

Urządzenie firmy S+S Separation and Sorting Technology

Dzięki inteligentnej kombinacji z czujnikami kamerowymi można zidentyfikować i oddzielić substancje ciemnoniebieskie i czarne. Ponadto czujniki indukcyjne wykonują detekcję metali. W sprawdzonych odmianach płatków montowano dotychczas tylko dwa czujniki: do metalu i kolorów. Tymczasem nowy multispektralny czujnik umożliwia wykonanie trzech czynności sortowania za jednym razem. W zależności od zastosowania zachodzi możliwość zaprogramowania pozytywnego wykrywania tworzywa PET lub wykrywania substancji obcych. Nowy Flake Purifier odznacza się kompaktową, modułową budową oraz małym zużyciem energii.

Systemy z pojedynczymi czujnikami w momencie zmiany zadania sortowania mogą zostać w każdej chwili wymienione na systemy lepszej jakości. Ten nowy system sortujący jest rozwiązaniem oszczędnym, gwarantującym jakościowo wartościowe surowce recyklingowe.

Czytaj więcej:
Recykling 1015
Maszyny 595

Reportaże

Forum