Vecoplan otworzył filię w Polsce

Vecoplan otworzył filię w…

Od listopada 2018 roku firma Vecoplan AG ma swoją własną filię w Polsce. Filia jest częścią działu recyklingu i gospodarki odpadami. Dzięki niej obecna na na arenie międzynarodowej firma działająca w zakresie technologii środowiskowych i recyklingowych, z siedzibą w Bad Marienberg w Westerwaldzie, może teraz wspierać swoich polskich klientów z tego sektora bezpośrednio z Warszawy. To kolejny krok na drodze rozwoju firmy Vecoplan.

Vecoplan jest już od wielu lat aktywny na rynku wschodnioeuropejskim i odnosi sukcesy. Ten czołowy producent maszyn i systemów do rozdrabniania, transportowania i przetwarzania pierwotnych i wtórnych surowców w cyklu produkcyjnym i recyklingowym zdecydował się na otwarcie oddziału w Warszawie, by móc jeszcze lepiej wspierać polskich klientów. Członkami zespołu Vecoplan Polska sp. z o. o. są aktualnie Maciej Kamola, odpowiedzialny za rozwiązania w zakresie utylizacji papieru, dokumentów i danych, recykling surowców wtórnych i poprodukcyjnych, oraz Ireneusz Suszyna, który obsługuje rynek ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki odpadami komunalnymi i przemysłowymi oraz paliw alternatywnych. Obaj są doświadczonymi pracownikami działu sprzedaży i wyróżniają się doskonałą znajomością rynku oraz ugruntowaną wiedzą techniczną w tej dziedzinie. Zespół uzupełnia doświadczony technik serwisowy Tomasz Konieczka, który serwisował urządzenia Vecoplanu już od ponad pięciu lat i bardzo dobrze zna się na produktach. Nominalnym prezesem spółki jest Michael Lambert, CFO w Vecoplan AG. Natomiast za koordynację operacyjną odpowiedzialna jest kierowniczka działu recyklingu i gospodarki odpadami, Martina Schmidt.

Dla firmy Vecoplan otwarcie nowego oddziału stanowi kamień milowy w rozszerzaniu bezpośredniej obsługi klienta na rynkach wschodnioeuropejskich. Sprzedaż maszyn i usług realizowana jest przez Vecoplan Polska, natomiast opracowanie techniczne i opieka nad projektami odbywa się w dziale techniki stosowanej w głównym zakładzie w Bad Marienberg. Ułatwia to w przypadku bardziej skomplikowanych projektów komunikację w obrębie łańcucha dostaw. Taki sposób pracy gwarantuje stworzenie optymalnych i zgodnych z wymogami klienta rozwiązań. - Otwierając nasz oddział w Polsce, stwarzamy odpowiednią przestrzeń dla rozwoju i możemy być jeszcze bliżej naszych klientów - mówi Martina Schmidt.

Firma Vecoplan AG jest producentem maszyn i systemów z zakresu gospodarki zasobami i recyklingu przeznaczonych do rozdrabniania, transportu i przetwarzania drewna, biomasy, tworzyw sztucznych, papieru, innych cennych surowców, takich jak odpady komunalne i przemysłowe. Vecoplan projektuje, produkuje i sprzedaje na całym świecie systemy i komponenty w sektorach przetwarzania drewna i materiałów odpadowych. W oddziałach własnych w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polsce pracuje obecnie około 380 pracowników.


Czytaj więcej: