Video: podsumowanie 2011 r. w tworzywach sztucznych

Video: podsumowanie 2011 r.…
Końcówka roku to czas podsumowań. Dlatego i w naszym serwisie prezentujemy krótkie felietonowe ujęcie 2011 r. w branży tworzyw sztucznych. W formie video, gdyż w tym roku wzbogaciliśmy wortal także o prezentację filmów.

Chociaż o tworzywach w naszym serwisie można przeczytać bardzo dużo, to być może nigdy nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie o to, co sprawia, że są one tak pożyteczne. Ostatni tekst w tym roku, wprowadzający do filmowego felietonu, niech więc posłuży za odpowiedź.

Cytując choćby PlasticsEurope można napisać, że tworzywa są po prostu materiałem XXI wieku. Odgrywają niezmiennie ważną rolę w domu, w pracy, w szkole, w szpitalach. Bawimy się nimi, podróżujemy nimi i dzięki nim, nosimy je w formie ubrań. Także w razie potrzeby mogą pomóc zastąpić część ludzkiego organizmu. Przecież nie są już nowością np. sztuczne protezy.

Tworzywa zapewniają bezpieczeństwo na wielu poziomach funkcjonowania, ułatwiają i uprzyjemniają życie, a ponadto są coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Występują pod wieloma postaciami - bywają twarde jak stal, ale także miękkie niczym jedwab. Przybierają różne kształty i kolory. Dlatego właśnie tak chętnie sięgają po nie wynalazcy i projektanci. Nadzwyczajność tworzyw jest faktem . Chociaż ich obecność wszędzie wokół wydaje się oczywista, to życie bez nich byłoby zupełnie inne. I między innymi dzięki temu przemysł tworzyw sztucznych ciągle wzrasta.

A teraz zapraszamy do obejrzenia materiału video, stanowiącego krótką ocenę 2011 r. w branży.


Czytaj więcej: Wideo 152 Analiza 269 Rynek 852