Virtual EXPO - wirtualne targi pracy

Virtual EXPO - wirtualne targi…
Virtual EXPO to innowacyjny projekt łączący nowe technologie z ideą klasycznych targów pracy. Dzięki wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanej do tego celu platformy internetowej, organizatorzy chcą usprawnić kontakty i komunikację w czasie rzeczywistym, pomiędzy firmą oraz osobami zainteresowanymi ofertami pracy. Targi VirtualEXPO powstały dzięki inwencji studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Po raz pierwszy specjaliści oraz przedsiębiorstwa z całej Polski będą mogli spotkać się w jednym miejscu bez względu na ograniczenia związane z logistyką czy brakiem czasu. Inicjatywę studentów wrocławskiego Uniwersytetu wspiera, pochodząca również z Wrocławia, firma Bergman Engineering.

- Firma Bergman Engineering od ponad 6 lat zajmuje się kontraktingiem oraz rekrutacją specjalistów, dlatego korzystając z jej doświadczeń mogliśmy zweryfikować nasze założenia oraz lepiej zrozumieć potrzeby pracodawców. Odpowiadając na nie, postanowiliśmy zaprojektować wydarzenie, które będzie w całości odbywało się w Internecie - mówi Szymon Bazan główny pomysłodawca i realizator projektu.

Targi odbędą się w dniach 24-26.10.2017 a każdy z nich dedykowany jest innej branży - przemysł i inżynieria (wtorek), finanse i fintech (środa), IT (czwartek). Organizatorzy przewidują, iż liczba uczestników tego wydarzenia może wynieść nawet 5000 osób, które uzyskają dostęp do ponad 60 pracodawców oraz panelu szkoleniowego zawierającego webinaria nagrane przez ekspertów z powyższych branż.

Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na stronie www.virtualexpo.pl . Po uruchomieniu platformy każdy użytkownik zobaczy na ekranie wirtualne stoiska firm, ich oferty pracy oraz będzie miał możliwość natychmiastowego kontaktu z jej przedstawicielami.

Przez cały okres trwania targów dostępny będzie również panel edukacyjny, na którym będą czekały na użytkowników transmisje live oraz, jak wspomniano, branżowe webinaria prowadzone zarówno przez ekspertów jak i gości specjalnych. Platforma posiadać będzie elementy grywalizacji, a dla najaktywniejszych uczestników organizatorzy przewidzieli nagrody.

Plastech jest Patronem Medialnym Targów VirtualEXPO.

Baner Virtual Expo