W ponad 60 proc. opakowania Plast - Boxu wędrują na eksport

W ponad 60 proc. opakowania…
Plast - Box znalazł kolejnego zagranicznego odbiorcę.

Słupski producent opakowań z tworzyw sztucznych zrealizował właśnie pierwsze zamówienie dla znanego austriackiego przedsiębiorstwa z branży spożywczej, firmy Schachinger.

Austriacki kontrahent otrzyma 5-litrowe wiadra do smalcu, zdobione etykietą IML. Jak tłumaczą przedstawiciele polskiej spółki, to poszerzenie dotychczasowego portfolio o odbiorcę z nietypowej branży, stanowi zapowiedź rozwoju sprzedaży w nowych kierunkach.

Schachinger złożył zamówienia na dostawę sześciu transz opakowań z tworzyw sztucznych. Łącznie otrzyma 30 tys. pojemników realizowanych w dostawach po ok. 5 tys. sztuk.

Plast - Box sukcesywnie umacnia swą sprzedaż eksportową. W pierwszym półroczu 2012 r. udział sprzedaży zagranicznej wzrósł w firmie o 2 proc. w porównaniu z pierwszym półroczem 2011 r. Najwyższą dynamiką sprzedaży odznaczała się Estonia z 56,8 proc. wzrostem oraz Francja z 50,7 proc. wzrostem. Tym samym w tej chwili ponad 60 proc. opakowań Plast - Boxu idzie do odbiorców spoza Polski. 32,8 proc. trafia do państw Europy Zachodniej, w tym 27,5 proc. do członków Unii Europejskiej.