Webinarium: odkryj tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Webinarium: odkryj tajwańskie…

Według agencji badań rynku Mordor Intelligence, globalny rynek maszyn do przetwarzania tworzyw sztucznych do 2026 roku osiągnie wartość 42,44 mld USD.

 Według prognoz analityków MI skumulowany roczny wskaźnik wzrostu CAGR  w kresie 2021 – 2026 wyniesie 5,24%. Oznacza to, że nawet jeśli wzrasta globalna świadomość ekologiczna, popyt na produkty z tworzyw sztucznych nadal będzie rósł.

Tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy znane są na całym świecie. Według Global Trade Atlas, eksport tajwańskich maszyn osiągnął w 2020 r. wartość 899,53 milionów USD, co czyni Tajwan szóstym pod względem wielkości eksporterem takich urządzeń na świecie.

Aby pomóc międzynarodowym producentom wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy wdrożyć istotne elementy gospodarki o obiegu zamkniętym, takie jak efektywna modernizacja maszyn i wykorzystanie urządzeń do recyklingu, w czwartek, 6 maja 2021 r., w godzinach 10-11 czasu polskiego odbędzie się webinarium "Shaping Tomorrow, Discovering Taiwan's Plastic & Rubber Machinery".

Podczas webinarium pięć wiodących tajwańskich firm produkujących maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy - Allen Plastic, ChumPower, Fu Chun Shin, Multiplas i Polystar - zaprezentuje swoje najnowocześniejsze produkty, począwszy od maszyn pakujących, rozdmuchiwarek, wtryskarek, a skończywszy na urządzeniach do recyklingu. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Biuro Handlu Zagranicznego (BOFT) Tajwanu oraz Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA).

Allen Plastic specjalizuje się w produkcji termokurczliwych materiałów opakowaniowych. Jej etykieciarka etykiet termokurczliwych "Horizontal Shrink Sleeving Machine/AHL-1000" wyposażona jest w panel PLC i dotykowy system sterowania HMI, który zawiera funkcję automatycznej detekcji, umożliwiające bezbłędne dopasowanie etykiety.

1-horizontal-shrink-sleeving-machineahl-1000-by-allen
Etykieciarka Horizontal Shrink Sleeving Machine/AHL-1000

Etykieciarka posiada bardzo dokładny obrotowy system pozycjonowania, który może być ustawiony w ciągu zaledwie 0,5 sekundy. Maszyna może osiągnąć maksymalną wydajność 250 butelek na minutę i jest odpowiednia do pakowania małych produktów o średnicy 8 mm i maksymalnej średnicy 30 mm, takich jak szminki, kredki do brwi, kleje błyskawiczne, baterie i tubki.

ChumPower jest największym na Tajwanie producentem maszyn do formowania rozdmuchowego PET. Rozdmuchiwarka „High speed stretch blow molding machine” może być połączona z maszynami napełniającymi w celu utworzenia kompletnej linii rozlewniczej: rozdmuch - napełnianie - kapslowanie.

2-high-speed-stretch-blow-molding-machine-l-series-by
Rozdmuchiwarka High speed stretch blow molding machine

Urządzenie firmy ChumPower to najszybsza maszyna do formowania rozdmuchowego na świecie o wydajności 2250 butelek na godzinę, w porównaniu do urządzeń firm konkurencyjnych o wydajności 1800-2000 butelek na godzinę. Maszyna jest przystosowana do obsługi różnych sektorów, wytwarzających różne rodzaje butelek. Ma zastosowanie m. in do butelkowania wody mineralnej, herbaty, soków, olejów i kosmetyków. Światowe marki, takie jak Pepsi, Kao, Lotte używają maszyn ChumPower do produkcji swoich butelek PET.

Fu Chun Shin, wiodący tajwański producent wtryskarek do tworzyw sztucznych, zaprezentuje "Inteligentną i zaawansowaną serwohydrauliczną serię IMM/FA" oraz "Intelligent ManuFactory/iMF4.0".

3-intelligent-and-advanced-servo-hydraulic-immfa-series-by
Inteligentna i zaawansowana serwohydrauliczna seria IMM/FA

Inteligentna i zaawansowana serwohydrauliczna seria IMM/FA zapewnia niezrównaną wydajność dzięki energooszczędnemu serwohydraulicznemu systemowi przegubowemu. Wtryskarka łączy zalety wysokiej klasy elektronicznych systemów sterowania i może być w pełni zintegrowana z systemem FCS iMF 4.0.         

"Intelligent ManuFactory/iMF4.0" to inteligentny system zarządzania zakładem produkcyjnym, który dzięki wbudowanym modułom detekcji pozwala na poprawę wydajności produktu i redukcję odpadów produkcyjnych. Jest on oparty na zarządzaniu czasem cyklu i łączy koncepcje zarządzania formą wtryskową, maszyną i materiałem. Wyposażony jest w protokół komunikacyjny OPC, dzięki któremu możliwe jest natychmiastowe wyświetlanie informacji o ogólnej wydajności sprzętu i statystyki komunikatów o błędach.

4-intelligent-manufactoryimf4-0-by-fu-chun-shin
Intelligent ManuFactory/iMF4.0

Dostawca rozwiązań przemysłowych, firma Multiplas, oferuje wszechstronne rozwiązania w zakresie formowania, innowacyjne projektów i systemów produkcyjnych, a także świadczy kompleksowe usługi wsparcia technicznego dla klientów z sektorów elektroniki użytkowej, motoryzacji, medycyny/optyki i innych. Jego w pełni automatyczna linia produkcyjna ''Unman Screwdriver'' wyposażona jest w 6-osiowego robota do pakowania detali, co pozwala na osiągnięcie w pełni zautomatyzowanej produkcji.

5-fully-automatic-production-cell-unman-screwdriver
Linia produkcyjna ''Unman Screwdriver''

Polystar, dostawca maszyn do recyklingu, pomaga światowym producentom tworzyw sztucznych w ponownym przetwarzaniu odpadów poprzemysłowych, takich jak folie opakowaniowe (rozdmuchiwane i wylewane), rafia syntetyczna czy odpady z wytłaczania rur, w regranulat wysokiej jakości.

6-repro-flex-recycling-machine-by-polystar
Maszyna do recyklingu "Repro-Flex"

Maszyna do recyklingu "Repro-Flex" wyposażona jest w doskonałe silniki, przekładnie, falowniki, układy odprowadzania gazów i filtry, zwiększające efektywną zdolność produkcyjną o 20% i zmniejszające zużycie energii o 10%. Urządzenie jest głównie stosowane do recyklingu materiałów opakowaniowych z folii PE (HDPE, LDPE, LLDPE) i PP.

Osoby zainteresowane dostępem do szczegółowych informacji branżowych lub poszukiwaniem potencjalnych dostawców prosimy o bezpłatną rejestrację pod linkiem https://reurl.cc/MZzQyX do dnia 4 maja 2021 r., a link do transmisji zostanie przesłany na 2 dni przed wydarzeniem. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: https://sli.do/efbf1bbu?qr

Prosimy o zapoznanie się z informacjami o firmie i produktach na stronie internetowej: https://reurl.cc/e9kblK

W razie potrzeby uzyskania dalszych szczegółów, prosimy o kontakt mailowy: chou@taitra.org.tw lub anna314@taitra.org.tw

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z najbliższym oddziałem Taiwan Trade Center: https://officeportal.taiwantrade.com/flash/big/unitList.jsp?lang=en_US

Źródło: Taiwan Trade Center Warsaw, www.taitra.org.tw, pawel@ttcw.it.pl, ad by BOFT


Czytaj więcej: