Weima na targach K 2010 w Düsseldorfie

Weima na targach K 2010 w… Firma Weima Maschinenbau, której przedstawicielem w Polsce jest spółka MT Recykling, będzie jednym z wystawców targów K 2010 w niemieckim Düsseldorfie. Podczas wystawy pokaże na swoim stoisku m.in. innowacyjne kruszarki do tworzyw sztucznych z modułowym układem docisku.

Podczas targów K 2010 WEIMA zaprezentuje swój nowy produkt – modułowy system rozdrabniania. Uniwersalne kruszarki serii WLK wyposażone są w wymienny układ docisku, przeznaczony do obróbki całej palety wymagających odpadów: zlepów, folii, pojemników po wtrysku z rozdmuchem.

Gotowa do pracy kruszarka składa się z dwóch modułów: podstawy (z układem napędowym oraz komorą cięcia zbudowaną wokół rotora) i układu docisku. Układ docisku można zmieniać dopasowując go do strumienia odpadów. Trzy układy docisku występują opcjonalnie w zależności od rodzaju rozdrabnianego materiału. Są to poziomy popychacz do rozdrabniania zlepów, „bananowy” popychacz do rozdrabniania folii oraz ukośny popychacz do rozdrabniania pojemników po wtrysku z rozdmuchem i innych pustych w środku kształtów.

Weima, K 2010


Wymienne układy docisku można łatwo i szybko zdemontować i zamontować przy zmianie obrabianego materiału. Między demontażem a montażem dostęp do komory cięcia, rotora, kieszeni i noży jest bezproblemowy i wygodny, co znacznie skraca czas czyszczenia, konserwacji i wymiany zużytych elementów.

Popychacze podczas pracy poruszają się na zewnętrznie montowanych pasach prowadzących, co gwarantuje łatwość wymiany, a magazynowane są na plastikowych rolkach – chroniących elementy prowadzące przed niepotrzebnym zużyciem.

Dodatkowo jednostkę hydrauliczną można całkowicie usunąć z każdego układu docisku na czas serwisowania i konserwacji, co znacznie zwiększa przestrzeń roboczą. Co więcej, układy docisku są kontrolowane przez bardzo precyzyjny system monitorowania pozycji popychacza, który zastąpił używane wcześniej czujniki krańcowe.

Nowe kruszarki serii WLK są wyposażone w hydraulicznie podnoszony kosz sita – mechanizm pozwalający zapobiegać utykaniu materiału pomiędzy rotorem i sitem. Powierzchnia materiału rozciągająca się wokół rotora także została zwiększona po to, by szybciej odprowadzać materiał. Sito także podzielone jest na moduły, co upraszcza i przyspiesza jego wymianę.

Dobierając kruszarkę do swoich potrzeb można wybrać rotor o długości 1000, 1500 lub 2000 mm, o średnicy 450 mm i prędkości obrotowej do 150 obr/min.

Weima będzie obecna w Düsseldorfie w hali nr 9 na stoisku A59.

Warto wiedzieć, że firma jest już od 25 lat wiodącym producentem urządzeń do rozdrabniania przydatnych w branżach przetwórstwa drewna, tworzyw sztucznych i odpadów na całym świecie. Zatrudnia ponad 160 pracowników w Niemczech i poza granicami, działa również za pośrednictwem ponad 50 autoryzowanych przedstawicielstw na całym świecie. W Polsce jest to spółka MT Recykling.

Czytaj więcej:
Maszyny 601
Recykling 1042

Reportaże

Forum