Wielka inwestycja Uflex Group w Polsce

Wielka inwestycja Uflex Group… Koncern Uflex inwestuje w Polsce. Firma otworzy w naszym kraju fabrykę folii opakowaniowej.

Uflex Group z Indii jest jednym z pięciu największych światowych wytwórców giętkich folii opakowaniowych - elastycznych laminatów i torebek foliowych, folii zwykłych i metalizowanych BOPET/BOPP/CPP/współwytłaczanych. Do tej pory jednak koncentrował swoją działalność głównie na Azji. Teraz jednak przyszedł czas na zmiany i uruchomienie pierwszego zakładu produkcyjnego w Europie. Wybór padł na Polskę i Poznań. W efekcie tej decyzji w naszym kraju zbudowana zostanie linia produkcyjna, na której wytwarzana będzie dwuosiowo orientowana folia poliestrowa. Produkcja ma się odbywać z wydajnością 500 m na minutę, a powstająca folia będzie miała szerokość 8,7 m. Oprócz budowy zakładu produkującego folie, Hindusi stworzą w centralnej Polsce zakład metalizacji próżniowej wspomaganej plazmą.

Zakład Uflex Group w Polsce organizowany jest pod nazwą Flex Film Europa. Ta nowoczesna fabryka folii BOPET wyposażona będzie w największą na świecie linię do produkcji folii i będzie w stanie wytworzyć około 36 tys. ton folii rocznie. Całkowity koszt realizacji pierwszego etapu wyniesie 90 milionów dolarów, a rozpoczęcie produkcji komercyjnej planowane jest na połowę 2012 r. Powstanie zakładu umożliwi użytkownikom folii BOPET krótkoterminowe realizowanie ich zamówień.

Uflex Group


- Uflex podjął decyzje o wybudowaniu fabryki w środkowej Polsce po przeprowadzeniu dokładnej analizy rozmaitych opcji alternatywnych. Polska leży w centrum Europy, w bliskiej odległości od większości rynków użytkowników pochodzących z tego regionu. Poznań posiada dobra infrastrukturę przemysłową, a wiele międzynarodowych przedsiębiorstw posiada tutaj duże zakłady produkcyjne. Czynniki te gwarantują dostępność wykwalifikowanej siły roboczej i obiektów inżynierii. Poznań znany jest ze swojej wiodącej pozycji centrum handlowo-edukacyjno-kulturalnego – tłumaczą przedstawiciele hinduskiej firmy decyzje o lokalizacji.

Uflex Group jest największym indyjskim konglomeratem zajmującym się produkcją opakowań giętkich, a także najbardziej zintegrowanym pionowo przedsiębiorstwem w branży. Jest producentem folii zwykłych i metalizowanych, elastycznych laminatów opakowaniowych, siatek i torebek foliowych, opakowań PET, materiałów holograficznych, tuszów i powłok drukarskich, środków klejących, cylindrów rotograwiurowych, form fleksograficznych, maszyn pakujących i przetwórczych. Wszystkie te produkty wytwarzane są na miejscu, w najnowocześniejszych zakładach i generują roczne dochody w wysokości ok. 870 mln USD. Fabryki zlokalizowane są w Indiach, Meksyku i Egipcie.

Z uwagi na doskonałą znajomość każdego ogniwa w łańcuchu wartości opakowań giętkich, firma oferuje szeroki wybór dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów rozwiązań w zakresie opakowań do wszelkich zastosowań. Znajomość branży oraz prowadzone ekspertyzy umożliwiają przedstawianie klientom optymalnych rozwiązań.

Uflex Group jest przodującym międzynarodowym graczem na rynku opakowań giętkich, posiadającym szeroki profil produkcji i marketingu. Ponadto, oferowane przez firmę produkty są wykorzystywane obecnie w 103 krajach.
Polska to nie jedyne miejsce prowadzonych aktualnie inwestycji.Kolejne dwie linie do produkcji folii BOPET o szerokości 8,7 m są obecnie instalowane w zakładach w Egipcie i Meksyku, natomiast w Egipcie została również zamówiona budowa nowej linii do produkcji folii CPP. Biorąc pod uwagę linie znajdujące się obecnie w trakcie budowy, Uflex będzie wkrótce jednym z trzech najważniejszych światowych producentów folii BOPET.

Czytaj więcej:
Folia 382