Wiosenna edycja Targów Plastpol prezentuje się okazale

Wiosenna edycja Targów Plastpol…

Tworzywa sztuczne okazały się być cichym bohaterem pandemii. Jeszcze w 2019 roku przewidywano, że ludzkość przerzuci się na produkty stworzone z papieru, szkła i tekstyliów. Tymczasem obecnie dla wszystkich oczywistym jest, że tworzywa sztuczne są jedynym materiałem nadającym się do tworzenia na masową skalę tanich, lekkich i co najważniejsze sterylnych opakowań i produktów pierwszej potrzeby. To w jednoznaczny sposób wpłynęło między innymi na zmianę postrzegania plastiku przez opinię publiczną. Kieleckie Targi Plastpol już od ćwierć wieku są centralnym punktem spotkań biznesu i dialogu krajowych i światowych koncernów sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie Środkowo-Wschodniej. W halach Targów Kielce zaprezentowane zostaną najnowsze maszyny i rozwiązania techniczne wiodących koncernów branżowych. Wiele z nich do dnia targów trzymane jest w ścisłej tajemnicy handlowej. Wystawią się firmy z Europy, m. in. z Portugalii, Niemiec czy Włoch, ale też potentaci spoza starego kontynentu, w tym z Kataru i Iranu.

Nowości na Plastpolu

Targi Plastpol od początku swojego istnienia są miejscem, w którym producenci maszyn i asortymentu związanego z przetwórstwem tworzyw sztucznych mogą pochwalić się swoimi najnowszymi technologiami. Nie inaczej jest w tym roku. Wśród nowości, które nie są objęte ścisłą tajemnicą można wymienić np. hybrydową wtryskarkę Allrounder 520 H, skierowaną do produkcji medycznej oraz cyfryzację za pośrednictwem portalu dla klientów arburgXworld przygotowane przez Arburg. Temat medyczny podejmuje także, powracająca na Plastpol firma Wittmann, prezentując komórkę produkcyjną z wtryskarką EcoPower 55. Z kolei firma Vecoplan zaprezentuje rozwiązania do rozdrabniania, magazynowania i transportowania surowców, w tym rozdrabniacz VIZ 1700. Silną reprezentacją mogą pochwalić się Włochy. W halach targowych będzie można zapoznać się z ofertą takich firm jak: Moretto, Filetc, Fisa czy Ambra Polymers. Udział w targach Plastpol weźmie także Qatar Development Bank. Instytucja prezentuje na swoim stoisku aż 8 rodzimych firm. Odbędzie się także seria spotkań b2b na temat rozwoju branż produkcyjnych w Katarze.

Siła spotkań twarzą w twarz

Plastpol to nie tylko maszyny i oferty zakupowe, ale także spotkania, seminaria, kursy, a co za tym idzie możliwość spotkania się twarzą w twarz i wymiana doświadczeń na polu biznesowym i zawodowym z ekspertami z całego świata. Taki i w tym roku na uczestników czekają seminaria Plastech-Info przygotowane przez portal Tworzywa.pl, podejmujące temat rozwoju technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, oraz spotkania biznesowe, w tym rozpoczynająca wydarzenie, coroczna konferencja prasowa przygotowana przez stowarzyszenie PlasticsEurope Polska, podczas którego przedstawiony zostanie raport z rozwoju rynku plastików na świecie. Przy okazji targów organizatorzy przygotowali także serie szkoleń i prezentacji podejmujących szeroko pojętą tematykę branży tworzyw sztucznych. Dodatkowo, dla zainteresowanych odbędzie się seminarium „Recykling tworzyw sztucznych – jeden cel, wiele możliwości” organizowane przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy i Fundację PlasticsEurope Polska.

halaa
Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska

Reportaże

Forum