Wódka Akademicka w opakowaniu O-I

Wódka Akademicka w opakowaniu O-I
Znany koncern opakowaniowy Owens – Illinois opracował nowy typ butelki przeznaczony dla wódki Akademickiej.

Firma O-I przygotowała specjalnie na rynek amerykański nową elegancką butelkę Akademickiej z lekko wklęsłą ścianką przednią. Nazwa „Akademicka” jest pionowo wytłoczona na korpusie butelki. Pojemność butelki to 0,75 litra oraz 1,5 litra.

- Musieliśmy mieć pewność, że opakowanie szklane wspiera ogólny przekaz marki Akademicka - wyjaśnia Patrick Waegemakers. - Ta oryginalna, stylowa butelka sprawia, że wódka wyróżnia się na półce i za barem.

Producentem alkoholu w szklanym opakowaniu O-I jest holenderska firma Toorank, która na rynek europejski wprowadziła go już w 2005 r., korzystając przy tym co ciekawe ze wsparcia jednej z polskich gorzelni. Teraz przyszedł czas na rynek amerykański, stąd współpraca z O-I, który jest największym producentem opakowań szklanych na świecie i preferowanym partnerem wielu najważniejszych światowych marek spożywczych i napojów. Butelki wódki Akademickiej są produkowane przez O-I w Niemczech.

W Stanach Zjednoczonych wódka Akademicka jest pozycjonowana w środkowym segmencie cenowym, a oferta kierowana jest do branży hotelarskiej i cateringowej.

Wódka Akademicka w opakowaniu O-ICzytaj więcej: Galeria opakowań 362