Wódka Orkisz w opakowaniu kartonowym

Wódka Orkisz w opakowaniu kartonowym
W ciekawym opakowaniu kartonowym trafiła do sklepów markowa wódka Orkisz.

Orkisz, to jedyna w Polsce wódka czysta wyprodukowana z pradawnej odmiany pszenicy orkisz. Wchodzi w skład trunków Polmosu Lublin.

Wyprodukowane z uszlachetnionego, śnieżnobiałego kartonu opakowanie ozdobione jest wyrafinowanym tłoczeniem umiejscowionym na froncie pudełka. W oczy rzuca się również logotyp marki, obrysowany złotą nitką.

Opakowania kartonowe przechodzą bardzo zróżnicowane fazy produkcji. Najprostszym, pod względem konstrukcji, opakowaniem kartonowym jest klasyczne pudło, którego funkcjonalność może podnieść zastosowanie taśm do odrywania, perforacji lub uchwytów.

Bardzo różnorodna jest grupa opakowań wykrojnikowych, wśród których znajdują się m.in. jednoczęściowe opakowania owijające produkt. Inny gatunek opakowań wykrojnikowych, to opakowania samoskładające - jednym ruchem rozkładania pozwalają uzyskać konstrukcję przestrzenną z postaci płaskiej. Osobna grupa to opakowania wielkogabarytowe.

Do produkcji opakowań stosuje się na ogół trzy rodzaje tektur: dwuwarstwowe - jedna warstwa jest pofalowana, a druga płaska. Najczęściej stosuje się tektury trzywarstwowe, gdzie jedna warstwa jest pofalowana, a dwie warstwy płaskie. W użyciu są ponadto tektury pięciowarstwowe, gdzie dwie warstwy są pofalowane, a trzy pozostałe płaskie.

Wódka Orkisz w opakowaniu kartonowym


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362