Wpływ korozji na drożność kanałów chłodzących w formie

Wiele zakładów na miejscu rozkręca formę i w taki sposób oczyszcza kanały w formie. Są już jednak na rynku urządzenia, które zostały zaprojektowane tak aby wtłaczać do wąskich i długich kanałów chłodzących środki chemiczne.

Środki te maja działanie czyszczące. Usuwają rdzę, złogi wapna, osady organiczne, tłuszcze i oleje oraz inne nieprzyjemne zabrudzenia, które mogą się tam znaleźć i skutecznie uniemożliwić swobodny przepływ medium chłodzącego w formie. Czyszczą tak aby nie uszkodzić powierzchni metalu a nawet zabezpieczyć ich powierzchnię przed korozją.

Przykładem takiego urządzenia jest WSC-Unit firmy Buchem Chemie+Technik oraz zestaw dwóch środków do tego przeznaczonych. Jeden z nich zawiera w składzie kwas fosforowy, który stosowany regularnie wnika w strukturę metalu i zabezpiecza w ten sposób przed rdzewieniem. Ma to szczególne znaczenie, kiedy forma jest przeznaczona do magazynowania i nie będzie użytkowana przez dłuższy czas.

WSC Unit

Urządzenie WSC-Unit firmy Buchem Chemie+Technik

Urządzenie WSC-Unit jest łatwe w instalacji oraz użyciu. Skutecznie pozwala na pozbycie się rdzy, złogów wapna, osadów organicznych, tłuszczy i olejów oraz innych zabrudzeń, które utrudniają skuteczne chłodzenie formy wtryskowej, wydłużają czas produkcji oraz obniżają jakość wyprasek.

WSC-Unit zawiera filtr o przepuszczalności 5 mikronów, który zatrzymuje rozpuszczone zanieczyszczenia natomiast inne metalowe zanieczyszczenia są wyłapywane przez magnes, który jest zamontowany w obudowie filtra. Dodatkowo urządzenie jest zaopatrzone w system przewodów odprowadzających w zamkniętym obiegu. Specjalne narzędzie ułatwia otwieranie obudowy filtra.

W przypadku form, których temperatura nie przekracza 100 stopni Co, urządzenie WSC-Unit może być zainstalowane na stałe do obiegu. W ten sposób filtr w urządzeniu będzie blokował wszelkie zanieczyszczenia pochodzące z układu chłodzącego formy co zabezpieczy pompę we wspomagającym urządzeniu chłodzącym.

Środki WSC Phase

Środki do oczyszczania WSC-Phase1 i WSC-Phase 2

WSC-Phase 1
Środek opracowany do usuwania rdzy, złogów wapna z takich elementów jak grzałka, pompa, zawory oraz przewody w termostatach gdzie medium chłodzącym jest woda. Środek ten posiada w swoim składzie kwas fosforowy, który oprócz właściwości czyszczących wnika także w metalowe powierzchnie, zabezpieczając je w ten sposób przed rdzewieniem. Ma to znaczenie w przypadku form, które są magazynowane. Regularne stosowanie środka czyści kanały chłodzące w formie wtryskowej i uodpornia je na działanie korozji.

WSC-Phase 2
Środek opracowany do neutralizacji środka WSC-Phase 1, działa również jako inhibitor korozji oraz służy do końcowego oczyszczania zabrudzeń oraz bakterii.

Firma TRANSCORN Sp. z o.o. to ekspert w sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do EDM, WEDM, przebijarek i maszyn ostrzących. Firma oferuje również środki chemiczne firmy Buchem Chemie + Technik przeznaczone do wtryskarek. Środki chemiczne firmy Buchem Chemie + Technik są chętnie wybierane przez uznanych producentów tworzyw sztucznych na całym świecie. Produkowane z myślą o wysokim komforcie użytkownika nie zawierają freonów oraz chlorowanych węglowodorów.

Iwona Hiszpańska
Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22