Współpraca ML Polyolefins i Keeeper Group

Współpraca ML Polyolefins…

Podczas 28. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol, jednego z największych i najważniejszych wydarzeń tej branży w Europie, firma ML Polyolefins - największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz Keeeper Group - jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, podpisały umowę o współpracy dotyczącą dostaw około 2 tysięcy ton recyklatu rocznie.

Niemiecka firma Keeeper, prowadząca produkcję w Bydgoszczy, jest jednym z europejskich liderów w sektorze produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, takich jak pojemniki na żywność czy kosze skrzyniowe. 70% produkcji eksportuje do krajów europejskich.

- Od dłuższego czasu swoją działalność ukierunkowujemy na zrównoważony rozwój. Działamy na wielu obszarach, począwszy od designu produktów, przez dobór surowców i technologię, skończywszy na łańcuchu dostaw. Jesteśmy dumni, że w coraz większym zakresie będziemy stosować surowce powstałe w wyniku recyklingu. Zwiększamy produkcję koszy z użyciem tworzyw cyrkularnych dzięki umowie z ML Polyolefins - powiedział Grzegorz Kicerman, prezes przedsiębiorstwa Keeeper - Nasi klienci oczekują towarów produkowanych przy użyciu recyklatu. Zrównoważony rozwój to jeden z priorytetów.

Umowa ML Polyolefins z keeeper

- Nowa forma współpracy służy rozwojowi naszego przedsiębiorstwa. Jest docenieniem naszych starań, kursu, który obraliśmy, szukając najlepszych rozwiązań dla naszych odbiorców surowców powtarzalnych. Nieustannie dążymy do tego, by nasze surowce były najlepszej jakości - podkreślił Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins.

Umowa na dostawy wysokiej jakości recyklatu i zwiększenie produkcji z surowców cyrkularnych dowodzi, że branża przetwórstwa tworzyw sztucznych stawia na zrównoważony rozwój. Na mocy umowy, ML Polyolefins dostarczy około 2 tysięcy ton surowca rocznie, zaś Keeeper dostarczy wykonane z ich użyciem kosze skrzyniowe do krajów europejskich, m.in. do sieci handlowych.