Drukuj

Współpraca Sun Chemical i EskoArtwork na rynku opakowań Cooperation between Sun Chemical and EskoArtwork

Firmy Sun Chemical i EskoArtwork zaprezentowały na targach drupa 2008 szczegóły nowej strategicznej współpracy w zakresie koloru i systemów workflow. współpraca ma przynieść dalsze korzyści obecnym i nowym klientom tych dwóch światowych liderów branży poligraficznej.

Organizowana przez spółkę Messe Düsseldorf drupa odbywa się w cyklu czteroletnim. W tym roku targi zgromadziły ok. 2 tys. wystawców z ponad 50 państw. Impreza rozpoczęła się 29 maja i potrwa do 11 czerwca. Jest to wydarzenie skierowane głównie do branży poligraficznej, jednak w jego trakcie nie brakuje rozwiązań przeznaczonych wprost dla branży opakowaniowej.

Grupa SmartColour w firmie Sun Chemical, reprezentująca tego największego na świecie wytwórcę farb graficznych i pigmentów oraz EskoArtwork, światowy lider rozwiązań w dziedzinie prepress dla rynku opakowań, podzieliły się wzajemnym doświadczeniem, tak aby wprowadzić na rynek nowe innowacyjne rozwiązania w dziedzinie opakowań.

Obie firmy współpracują ze sobą już od kilku miesięcy, integrując nawzajem swoje rozwiązania i testując propozycje ze wspólnymi wybranymi klientami.

Wzajemna współpraca zakłada m.in. produkcję proofów o wysokiej dokładności odwzorowania koloru, produkowanych poprzez połączenie bazy danych czytników farb firmy Sun Chemical z oprogramowaniem do zarządzania kolorem EskoArtwork - Kaleidoscope.

Sun Chemical posiada doceniane na całym świecie doświadczenie w zakresie systemów zarządzania kolorem przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas gdy EskoArtwork oferuje kompetencje w dziedzinie systemów workflow.

Baza danych SmartColour zawiera aktualnie ponad 300 tys. kolorów stosowanych przy produkcji opakowań, które można uzyskać z farb pochodzących od niemal każdego dostawcy. SmartColour rozszerzy platformę EskoArtwork o nazwie "Kolor dla wszystkich", umożliwiając wszystkim firmom zaangażowanym w produkcję opakowań stosowanie prawdziwych kolorów drukowanych za pomocą rzeczywistych farb i materiałów.

To zintegrowane rozwiązanie trafi na rynek pod koniec 2008 r., ale próbki proofów są już prezentowane na stoiskach obu firm na targach drupa 2008.

Jak działa omawiane rozwiązanie?

- Obie firmy stworzyły proces, który zaczyna się w momencie, gdy projektant przekazuje materiały do działu prepress w celu ostatecznej oceny koloru do druku. Znając specyfikę procesu i podłoża może on dostosować kolory do rzeczywistych farb znajdujących się w bazie danych Smart Colour i dokładnie sprawdzić je za pomocą edytora EskoArtwork - tłumaczą przedstawiciele zainteresowanych podmiotów. - Właściciele marek, operatorzy prepressu, projektanci, a także producenci opakowań mogą obejrzeć proofy i zatwierdzić efekt końcowy. Operator prepressu używa narzędzia FlexProof do stworzenia pliku PDF pozwalającego na zdalny proofing, a uzyskany plik posiada wbudowane profile CMYK. Przechowywane w wersji elektronicznej materiały produkcyjne zawierają informacje dotyczące koloru, dzięki czemu bieżące zadanie może być szybko przetwarzane.

Partnerstwo obu firm zapewni powszechną dostępność do systemów zarządzania kolorami. Korzyści obejmują m.in. szybszy proces rozwoju dla właścicieli marek oraz rozwiązania dokładnie oddające kolory marki tj. ulepszone opcje dla projektantów w zakresie struktury opakowań i innowacji; rzeczywisty, niezawodny i uproszczony proofing kolorów specjalnych sprawdzanie oraz szybszy narząd maszyny i uzyskanie kolorów zgodnych z proofami, co oznacza zmniejszoną potrzebę testów w maszynie.

- Zarówno Sun Chemical jak i EskoArtwork zdają sobie sprawę, że to jest szansa na naturalne i silne partnerstwo. Pozwoli ono zaoferować naszym wspólnym klientom nowe, innowacyjne rozwiązania zwiększające wartość dodaną naszych produktów. Jest to również element naszego zaangażowania w sferze jakości, usług i innowacyjności - mówi Rudi Lenz, prezes i dyrektor generalny Sun Chemical. - EskoArtwork zawdzięcza swoją światową reputację dokładności i innowacyjności w zakresie systemów workflow pozwalających na zarządzanie kolorem.

- EskoArtwork to uznany lider w dziedzinie integracji systemów zarządzania barwą w ramach systemów workflow wykorzystywanych przy produkcji opakowań i drukowania. Nasze partnerstwo z Sun Chemical to idealne i rzeczywiste odzwierciedlenie hasła towarzyszącego nam na targach drupa: "Połącz więcej!" - dodaje Carsten Knudsen, prezes i CEO firmy EskoArtwork.