Wtryskarka IntElect firmy Demag

Wtryskarka IntElect firmy Demag
Nowa wtryskarka IntElect firmy Demag, to pierwsza na świecie wtryskarka z chłodzonymi wodą napędami bezpośrednimi High-Torque w odniesieniu do najistotniejszych ruchów maszyny. Rozwiązanie tego typu znacząco zwiększa precyzję działania maszyny. Prezentujemy opis tego urządzenia.

IntElect to wtryskarka elektryczna. To co ją wyróżnia to m.in. pięciopunktowy układ zamykania kolanowego, stabilna konstrukcja oraz ergonomiczny wygląd. Jak zapewnia producent urządzenia oferuje ono całkowicie nowe możliwości dla wysoko precyzyjnych zastosowań. Bardzo dobrze sprawdza się w produkcji seryjnej, a waga wytwarzanego detalu cechuje się niezmiennością - z minimalnymi odchyłkami z cyklu na cykl. Taką stabilność procesu można zaobserwować również na podstawie parametrów procesów poddawanych ocenie przy każdym cyklu maszyny. Poduszka stopu, czas dozowania, ciśnienie podczas przełączania z ciśnienia wtrysku na ciśnienie docisku oraz pozycjonowanie ślimaka wykazują wysoką powtarzalność.

Wtryskarka IntElect firmy Demag

W porównaniu z wtryskarkami hydraulicznymi maszyna cechuje się mniejszym poziomem - o ok. 60 proc. - zużycia energii. Ma to miejsce za sprawą napędów bezpośrednich w trakcie procesów uplastyczniania, wtrysku i podczas ruchu otwierania formy. Co więcej energia hamowania jednostki zamykania zostaje wykorzystana do napędu pozostałych osi. Warto też wiedzieć, że bezpośrednie napędy przetwarzają mniej ciepła niż napędy hydrauliczne, więc potrzeba tu również mniej mocy chłodzenia niż przy dużych, tradycyjnych wtryskarkach. Duże prześwity między kolumnami sprawiają, że jednostka zamykania z pięciopunktowym układem zamykania kolanowego zapewnia miejsce do montażu dużych form wtryskowych.

Dzięki powiększonej o 100 mm wysokości montażu form elastyczność wtryskarki wzrasta przy zastosowaniu kompleksowych form o większej wysokości. Silna kinematyka zamka kolanowego zapewnia krótki czas ryglowania i wysoką siłę odryglowania formy. W pozycjach końcowych ruchowi zamka kolanowego został przeciwstawiony stosunkowo niewielki ruch płyty montażowej. W ten sposób zarówno otwieranie jak i zamykanie formy mogą być sterowane precyzyjnie i delikatnie.

Do zalet silnika High-Torque umiejscowionego na płycie końcowej należy jego wysoka dynamika, precyzyjność oraz krótki czas reakcji. Wtryskarka IntElect bardzo dokładnie i z wysokim poziomem powtarzalności wykonuje ruchy formy na żądane pozycje. W ten sposób został ułatwiony np. odbiór detalu przez robota. W wypadku wystąpienia nieprawidłowości na drodze formy układ aktywnego zabezpieczania zatrzymuje maszynę w ciągu milisekund chroniąc w ten sposób drogie i precyzyjne formy przed uszkodzeniem.

Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Innowacje 302

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 20.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83