Wytłaczarki poex z certyfikatem ATEX

Wytłaczarki poex z certyfikatem…

Turecka firma Polimer Teknik wyprodukowała linię wytłaczarek dwuślimakowych w wersji ex-proof i uzyskała certyfikat Atex zgodnie z dyrektywą 2014/34/EU i normą II 3G Ex ec IIC T2. Wszystkie niezbędne komponenty takie jak silnik, przekładnia, ograniczniki momentu obrotowego, grzałki itp. zostały starannie dobrane. W konstrukcji zastosowano specjalne elementy uszczelniające, aby zapobiec ewentualnym wyciekom, które mogłyby grozić wybuchem. Dzięki specjalnej konstrukcji i specjalnym komponentom udało się uniknąć wszystkich potencjalnych zagrożeń.

Polimer Teknik z sukcesem uruchomił linię wytłaczarek z certyfikatem ATEX poex T35 ze ślimakiem o średnicy 35 milimetrów, silnikiem ELIN o mocy 37 kW, przekładnią Zambello, sprzęgłem bezpieczeństwa Mayr smartic EAS i maksymalną prędkością obrotową 500 obr./min., opartą na jednym z wysokich momentów obrotowych 16 Nm/cm3.

Certyfikat ATEX zapewnia bezpieczną pracę w strefach zagrożonych wybuchem, jeśli wytłaczarka będzie używana zgodnie z zaleceniami producentów. Wytłaczarka ta została wyprodukowana do wytłaczania reaktywnego z cieczą wybuchową i łatwopalną. Przez ponad rok przygotowywano się wspólnie z zespołem technicznym do tej certyfikacji; ze specjalną konstrukcją, ze specjalnym wyposażeniem. Wytłaczarka została wyprodukowana dla strefy 2; oznacza to obszar Atex 3G.

poex-t35-atex

Czytaj więcej:
Prawo 464