Xerox rozwija druk 3D z aluminium

Xerox rozwija druk 3D z aluminium

Xerox Elem Additive Solutions i producent przemysłowy, Vertex Manufacturing - A PrinterPrezz Company ogłosili porozumienie w sprawie dodania drukarki Xerox ElemX 3D Printer do zakładu Vertex w Cincinnati i rozpoczęcia świadczenia usług produkcji kontraktowej z wykorzystaniem możliwości Xerox w zakresie ciekłego metalu.

ElemX opiera się na technologii płynnego metalu od Xerox, który wykorzystuje ekonomiczny drut aluminiowy. To łatwe do wdrożenia rozwiązanie niewymagające specjalnych modyfikacji obiektu do pracy. W przeciwieństwie do wielu technologii druku 3D z metalu, ElemX potrzebuje jedynie minimalnego etapu obróbki, co tym samym zapewnia krótszy czas oczekiwania na część. Poprzez dodanie ElemX do istniejącej floty zaawansowanych technologii produkcyjnych, Vertex zwiększa swoje możliwości i staje się cennym dodatkiem do sieci partnerów produkcyjnych Xerox Elem Additive Solutions.

- Nasza firma jest zaangażowana w dostarczanie produktów i usług, które spełniają lub przekraczają wymagania naszych klientów w zakresie jakości i przestrzegania harmonogramów. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Xerox, ponieważ technologia ElemX daje nam dodatkową przewagę, dzięki której możemy budować części szybciej i bardziej niezawodnie dla naszych klientów - mówi Tim Warden, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Verte.

Drukarka 3D ElemX została wprowadzona na rynek w lutym 2021 r., a w ciągu ostatniego roku firma Elem Additive Solutions znacznie się rozwinęła, w tym otworzyła Additive Manufacturing Center of Excellence w Cary, NC. Umowa o produkcji kontraktowej z firmą Vertex jest kolejnym ważnym krokiem dla Xerox.

- Relacja z Vertex umożliwia naszej działalności Elem Additive skalowanie i wspieranie naszych klientów jeszcze lepiej niż dotychczas. Łączą nas dekady doświadczenia w zaawansowanej produkcji, z tego powodu tym bardziej jesteśmy zachwyceni, że możemy wspólnie przesuwać granice tej technologii - powiedział Tali Rosman, dyrektor generalny Elem Additive i wiceprezes w Xerox.

ElemX jest bezpieczniejszą i uproszczoną technologią druku 3D z metalu, która ma na celu poprawę odporności łańcucha dostaw w transporcie, przemyśle lotniczym i kosmicznym, obronnym i przemysłowym. Do tej pory zdolność do drukowania 3D z aluminium w sposób stały i niezawodny stanowiła wyzwanie dla rynku. W przeciwieństwie do innych technologii druku 3D z metalu, ElemX nie zawiera niebezpiecznych proszków metalowych i nie wymaga stosowania środków ochrony osobistej ani innych istotnych środków bezpieczeństwa. Zaprojektowany, aby przynieść prostotę do procesu łańcucha dostaw, ElemX jest idealną opcją dla części zamiennych, napraw i niskonakładowej produkcji.

- ElemX bierze wszystkie korzyści z druku 3D i sprawia, że łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej producenci mogą korzystać z produkcji addytywnej z metalu. To kolejny krok w naszej drodze i zamierzamy nadal rozwijać naszą wizję bardziej odpornych łańcuchów dostaw w 2022 roku, współpracując z partnerami takimi jak Vertex - dodaje Rosman.

Zdjęcie: Xerox


Czytaj więcej:
Druk 3D 226

Reportaże

Forum