ZEMAT Technology Group na targach interpack 2008

ZEMAT Technology Group  na…
Polsko - amerykańska korporacja ZEMAT Technology Group jest jedynym producentem i dostawcą na rynek Polski i całej Europy Centralnej urządzeń wykorzystujących technologię wysokich częstotliwości (RF/HF) w procesach zgrzewania polimerów, produkcji opakowań, generowania zimnej plazmy, nagrzewnictwa i suszenia przemysłowego. Firma będzie jednym z wystawców podczas nadchodzących targów interpack 2008, które odbędą się w ostatnim tygodniu kwietnia w niemieckim Düsseldorfie.

Na swoim stoisku ZEMAT zaprezentuje najnowsze zgrzewarki wysokiej częstotliwości (HF/RF) używane do zgrzewania PU, PVC, PET i innych polimerów. Wszystkie tego typu urządzenia wyposażone są w firmowy układ automatycznego dopasowania mocy - ZTG Auto-tuning.

Wykorzystują technologię wysokiej częstotliwości. Polega ona na ściśnięciu i uplastycznieniu tworzywa łączonych elementów pomiędzy listwami, będącymi elektrodami kondensatora. W kondensatorze powstaje zmienne pole elektryczne, powodujące nagrzewanie się tworzywa w całej masie, a następnie ochłodzenie złącza oraz wyjęcie elementów spod elektrod.

Metoda ta, tym różni się od innych, że pozwala na wykonywanie dowolnych złączy o najbardziej skomplikowanym kształcie i wytrzymałości równej wytrzymałości folii z PVC. Warto jednak wiedzieć, że z powodu ryzyka przebicia elektrycznego nie zgrzewa się pojemnościowo folii o grubości poniżej 0,1 mm.

Jednym z innych ciekawszych urządzeń, z którymi będzie można zapoznać się na stoisku ZEMAT w Düsseldorfie będzie też nowa formierka próżniowa FP3 przeznaczona do formowania opakowań lub akcesoriów technicznych. Ostatnio typ ten został usprawniony poprzez obniżenie czasu cyklu w jakim pracują o 3-4 sekundy.

Formierka próżniowa FP3 firmy ZEMAT

Na czym polega funkcjonowanie formierek próżniowych FP3?

W procesie formowania próżniowego tworzyw sztucznych przetwarzanym materiałem są termoplastyczne folie oraz płyty. Tym samym cały proces polega na szybkim i równomiernym ogrzaniu folii i płyt do stanu plastycznego, a następnie nadaniu im postaci określonej kształtem formy za pomocą podciśnienia występującego pod folią w formie podczas zasysania z niej powietrza.

Otrzymana kształtka jest po ochłodzeniu usuwana z formy. Formowanie próżniowe umożliwia otrzymywanie przedmiotów cienkościennych o dużej powierzchni, a więc takich, których wytwarzanie metodą wtrysku nie byłoby opłacalne, a czasem wręcz niemożliwe ze względu na konieczność użycia wtryskarek o bardzo dużej sile. Maszyny przystosowane są do formowania pozytywowego oraz negatywowego zależnie od rodzaju formy.

Targi interpack 2008 odbędą się w dniach 24 - 30 kwietnia w Düsseldorfie.

Nasz serwis Plastech.pl we współpracy z firmą A.S. Messe Consulting, wyłącznym przedstawicielem w Polsce spółki Messe Düsseldorf, która organizuje interpack, prowadzą przedsprzedaż biletów i katalogów na to wydarzenie.

Czytaj więcej: Maszyny 510 Targi 1054

brak
 

Producent maszyn przemysłowych: zgrzewarki wysokiej częstotliwości, impulsowe, automatyczne, automaty do produkcji opakowań kartonowych

Polska