Zawory do masek oddechowych Oldrati, produkowane na wtryskarkach Wi-Ba

Zawory do masek oddechowych…

Oldrati z siedzibą w Villongo we Włoszech wykorzystuje swoje doświadczenie w produkcji masek do nurkowania do walki z COVID-19. Firma od kilku tygodni produkuje wysokiej jakości maski oddechowe do stosowania w szpitalach. Zawory do masek są produkowane przy użyciu wtryskarki EcoPower 180 COMBIMOULD firmy Wittmann Battenfeld.

Grupa Oldrati, została założona w 1964 r. w Villongo we Włoszech przez p. Vanni Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów gumowych, silikonowych i termoplastycznych , jedno i wielokomponentowych wykonywanych w technologii wtrysku. Dzięki spółce Silital Europe, przejętej w 2007 r., będącej jednym z najważniejszych włoskich producentów płynnego silikonu i stałych silikonów, firma znacznie zwiększyła swoją zdolność w zakresie przetwórstwa silikonu. Zakres usług Oldrati rozciąga się od opracowywania i produkcji materiałów, przez tworzenie narzędzi, rozwój i produkcję gotowych produktów, aż po pakowanie i logistykę.

Grupa Oldrati do produkcji swoich produktów wykorzystuje wtryskarki o sile zwarcia od 350 do 40 000 kN. Wittmann Battenfeld dostarcza swe wtryskarki do firmy Oldrati i Silital od roku 2015 roku. W tym czasie do Oldrati Group dostarczono 30 maszyn o sile zwarcia od 350 do 3000 kN, z których większość to maszyny serwohydrauliczne SmartPower i całkowicie elektryczne serie EcoPower. Pięć kolejnych dodatkowych z serii SmartPower zostanie zainstalowanych w Silital w maju i czerwcu br.

W maszynach Wittmann Battenfeld Oldrati docenia nie tylko ich efektywność energetyczną, ale także wysoką precyzję i powtarzalność, a także łatwość obsługi.

Gama produktów Oldrati Group koncentruje się na uszczelkach gumowych do szerokiego zakresu zastosowań. Ponadto Oldrati produkuje również filtry dla przemysłu motoryzacyjnego, profile okienne i drzwiowe, części plastikowe do artykułów gospodarstwa domowego, uchwyty do paneli słonecznych, produkty dla sektora medycznego, takie jak inhalatory dla małych dzieci lub produkty dla rekreacji i sportu.

Oprócz różnego rodzaju płetw i okularów firma produkuje również maski na całą twarz, przeznaczone do pływania i nurkowania. Dzięki innowacyjnej konstrukcji maska firmy Oldrati, która została stworzona dla branży rekreacyjnej, stała się produktem technologii medycznej. Maska została produktem, który ratuje życie w obecnym kryzysie COVID-19. W konstrukcji maski wykorzystywany jest zawór z PP, który Oldrati produkuje w swoim oddziale Silital na wtryskarce elektrycznej Wittmann Battenfeld EcoPower 180 COMBIMOULD wyposażonej w robota Wittmann W822, Oryginalna maska do nurkowania zmieniona została w wysokiej jakości maskę ochronną tak potrzebna dla ochrony przed zarażeniem. Dzięki innowacyjnym technologią wtrysku firma Oldrati z dumą wnosi bardzo ważny wkład w walkę z wirusem COVID-19. Wittmann Battenfeld wspiera Oldrati w tych działaniach zapewniając innowacyjne maszyny dla technologii wtrysku. 

1-ecopower-13x14


Czytaj więcej:
COVID-19 186

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna