Zmiana pokoleniowa w składzie zarządu Sumitomo (SHI) Demag

Zmiana pokoleniowa w składzie…

Po 35 latach pracy w branży formowania wtryskowego Gerd Liebig zakończy planowaną zmianę kierownictwa Sumitomo (SHI) Demag z dniem 1 września 2024 roku. W ciągu dziewięciu lat jego pracy na stanowisku dyrektora zarządzającego (CEO) firma Sumitomo (SHI) Demag stała się światowym liderem na rynku w pełni elektrycznych maszyn. Kadencję kierowniczą pana Liebiga najlepiej charakteryzuje jego ogromna pasja do firmy i jej pracowników, a także niezachwiane przywiązanie do branży maszyn do tworzyw sztucznych.

- Jestem bardzo wdzięczny za wyjątkowe wsparcie, szacunek i zaufanie, jakie zawsze okazywali mi właściciele, mój zespół i koledzy. Nawiązaliśmy jedne z najsilniejszych relacji zawodowych i mentorskich, przeradzających się w przyjaźnie z kolegami z całego świata - mówi Gerd Liebig.

35 lat pracy pana Liebiga w branży zostało naznaczone dużymi zmianami na rynku, w aplikacjach, produktach i konkurencji. - Miałem zaszczyt pełnić tę ważną rolę, którą mi powierzono. Teraz nadszedł czas, abym przekazał stery młodszemu pokoleniu i ustąpił z moich obowiązków operacyjnych w SDG - mówi urzędujący CEO.

W przyszłości pan Liebig spodziewa się jeszcze większego przyspieszenia w rozwoju technologii. - Będzie to wymagało zespołu kierowniczego z dużym doświadczeniem, elastycznością i najwyższym stopniem zaangażowania na rzecz naszych klientów i rynku - stwierdza.  Aby utrzymać tę dynamikę i zaangażowanie w obsługę klienta, następny zespół zarządzający SDG zostanie utworzony z własnych szeregów firmy.

Obecnie zespół zarządzający tworzą obok pana Liebiga dyrektor finansowy Christian Maget i dyrektor operacyjny Takaaki Kaneko. Nowy zespół  będzie charakteryzował się kompetencjami i silną lojalnością wobec firmy. Jego skład zostanie ogłoszony w miesiącach letnich.

- Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że z tą decyzją nie przechodzę na emeryturę - raczej będę nadal wspierał działania branżowe, które sprawiają mi największą przyjemność. Moje zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatu i transformację energetyczną jest dla mnie najważniejsze - powiedział Liebig. - Nie odejdę całkowicie z branży tworzyw sztucznych, która odgrywała dla mnie ważną rolę przez ponad połowę życia i którą mogłem również w pewnym stopniu kształtować. Raczej pozostanę częścią Sumitomo i nadal będę wnosić swój wkład w Grupę, choć w ograniczonym zakresie i bez odpowiedzialności operacyjnej.

liebig-2
Gerd Liebig zakończy planowaną zmianę kierownictwa Sumitomo (SHI) Demag z dniem 1 września 2024 roku.

Czytaj więcej:
Nowości 331
Maszyny 596

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum