Zmienne położenie punktu wtrysku - VARIO koncernu Arburg

Zmienne położenie punktu wtrysku…
System VARIO z przemieszczaną poziomo jednostką wtryskową, który umożliwia liniowe wypełnianie formy wtryskowej, to jedno z najciekawszych osiągnięć technologicznych koncernu Arburg. System zapewnia zmienne położenie punktu wtrysku.

Podstawą najnowszej wersji systemu VARIO i tym co wyróżnia ją najmocniej jest możliwość zastosowania poziomego i jednocześnie prostopadłego do osi wtrysku przemieszczania jednostki wtryskowej. Oprócz pozycji centralnej, jednostka wtryskowa może za sprawą tego systemu pracować w każdym położeniu z dostępnego zakresu przemieszczeń.

Wykorzystanie systemu innowacyjnego systemu VARIO pozwala użytkownikom wtryskarek Arburg na optymalne dostosowanie warunków wtrysku do kształtu produkowanych przez siebie części. Co więcej system VARIO umożliwia ponadto swobodny wybór punktu wtrysku i co za tym idzie realizację liniowego przepływu materiału i to bez konieczności uciążliwego przemieszczania jednostki wtryskowej do pionu i prowadzenia wtrysku w płaszczyznę podziału.

Warto też wiedzieć, że przy wykorzystaniu tego rozwiązania zastosowanie grzanej dyszy będzie umożliwiało prowadzenie produkcji bezodpadowej w każdym z dowolnie wybranych położeń jednostki wtryskowej. Z kolei jakakolwiek zmiana położenia punktu wtrysku nie będzie powodowała wymuszenia przemieszczania narzędzia poza oś działania układu zamykania wtryskarki. Takie rozwiązanie ma ten plus, że całkowicie gwarantuje osiągnięcie optymalnych warunków pracy poprzez centralny rozkład sił.

Arburg to jeden z największych na świecie producentów wtryskarek. Posiada oddziały w 20 krajach. Jednym z jego wyróżników jest fakt, że koncepcja produkowanych przez niego wtryskarek obejmuje zarówno maszyny z układem zamykania przemieszczanym do pionu i z przestawianą do pionu jednostką wtryskową, jak również system VARIO, który jak wspomniano umożliwia poziome przemieszczanie punktu wtrysku oraz modułową konstrukcję maszyn.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233