interplastica 2018: pozytywne sygnały z rosyjskiego rynku

Ponad 50 przedsiębiorstw z Włoch, z których około 40 wystawiało się w ramach wspólnego stoiska pod patronatem AMAPLAST, zarejestrowało popyt na swoje produkty i spodziewa się dobrych interesów po zakończonych targach.

Innowacyjne technologie dla wszystkich branż przetwórstwa tworzyw sztucznych przedstawione zostały na targach interplastica nie tylko na stoiskach 650 wystawców. Produkty prezentowano również podczas wykładów i dyskusji w Polymer Plaza w hali 1 oraz w ramach pokazu specjalnego 3D fab+print Russia. Rosyjscy i międzynarodowi eksperci podejmowali w swoich technicznych referatach i prezentacjach kwestie rozwiązań i możliwości wytwarzania addytywnego. Dla Petry Cullmann, Globalnej Dyrektor Portfolio Plastics & Rubber Messe Düsseldorf, liczni odwiedzający wystawę i konferencję to wskzówka, by również w przyszłości podjąć ten temat.

- Obserwujemy duże zapotrzebowanie na informacje na temat tej technologii. Już podczas premiery w roku 2017 prawie połowa odwiedzających targi interplastica przyznała, że chciała zobaczyć lub zobaczyła pokaz specjalny 3D fab+print. Jesteśmy świadomi faktu, że również przyszłym roku w szczególny sposób zaprezentujemy te rozwiązania spodziewając się dużego zainteresowania - wyraziła przekonanie Cullmann.

Targi interplastica są częścią marki Global Gate, w której firma Messe Düsseldorf łączy swe światowe działania na rzecz przemysłu tworzyw sztucznych i kauczuku. W portfolio produktów zawierającym łącznie 10 imprez, znajdują się ponadto kompetencje i doświadczenie zebrane podczas organizacji wiodących światowych targów K w Düsseldorfie oraz podczas organizacji odnoszących sukces imprez regionalnych. Wszystkie 10 targów specjalistycznych to profesjonalna platforma komunikacyjna otwierająca bramy i drzwi na wschodzące rynki Europy Środkowej i Wschodniej, Azji Środkowej, Afryki Północnej, Chin, Indii i Azji Południowo-Wschodniej.

Źródło: Messe Duesseldorf