Antypoślizg do folii LDPE
Dodatki i modyfikatory

Anonymous
7 lip 2015, 9:41 *.55.231.129

Witam wszystkich serdecznie. Od dłuższego czasu walczę z dość męczącym problemem. Potrzebuję kupić folię o szerokości 2100mm o silnych właściwościach antypoślizgowych. Rozmawiam o tym z kilkoma producentami, ale na razie nie przynosi to efektu. Ciągle właściwości antypoślizgowe są prawie niezauważalne. Próby były robione poprzez dodawanie kopolimeru EVA. Czy ktoś z Was ma może jakiś pomysł jak można uzyskać takie właściwości w inny sposób? Nie jestem z branży tworzyw ale potrzebuję takiej folii i dlatego proszę Was o pomoc przy rozwiązaniu tego problemu.

7 lip 2015, 16:59 Ramones

Prosisz masz ;)
http://www.ampacet.com/faqs/reasons-for-using-antiblock-additives/
Tu masz wszystko profesjonalnie opisane !!
PS." Kto Ci dal taki pomysl aby dodac EVA ? :D :D :D
Matko Boska co to za producenci :O :O :O "

Anonymous
10 lip 2015, 13:13 *.55.231.129

Dzięki serdeczne za odpowiedź Ramones. Albo ja źle zrozumiałem artykuł albo Ty moje pytanie. Pytałem o tym jak zwiększyć antypiślizg tak, żeby była jak najbardziej tępa. Ideałem była by powierzchnia jak guma. Natomiast artykuł traktuje o zwiększeniu poślizgu w przypadku blokowania się folii. Ale i tak dziękuję bo dowiedziałem się czegoś nowego. Masz może pomysł jak zrobić bardzo tępą folię?

Radomira

10 lip 2015, 15:48 Ramones

OK juz sie poprawiam :0
Srodek ten nazywa się anti-slip i tu masz link do takich dodatkow.
http://polymer-additives.specialchem.com/product-categories/additives-other-surface-modifiers-antislip-agents
Musisz sam poszukać ,a ja będę miał w poniedziałek info czy jest on do kupienia od reki ,oczywiście jeśli jesteś zainteresowany .
Dam Ci kontakt na PW i dalej już sam poprowadzisz sprawę ;)Odpowiedz Nowy temat