Emulsja do czyszczenia układów uplastyczniających ARNEX-H
Dodatki i modyfikatory

20 lut 2007, 13:00 golek1981

Hej!!!
Czy może któś mi udzielić informacji w jakich proporcjach należy stosować taka emulsje , i jak przygotować taką mieszankę. z góry dziękuje
Golek

Radomir

20 lut 2007, 14:23 freelancer

Witam,

Pewnie dystrybutor :D

http://www.freden.pl/produkty.htm

Pozdrawiam.

21 paź 2007, 16:28 polelektra

kiedyś stosowałem tą emulsję 50ml na ok.10kg PP.chodziło głównie o to aby wszystkie granultki tworzywa były obtoczone tą emulsją ( można to robić ręcznie w worku po tworzywie), stosować PP lub PE, działa na zasadzie spieniania. Jednakże jest to preparat który nie jest zbyt efektywny oraz nieprzyjemny w stosowaniu. Na rynku jest wiele gotowych preparatów czyszczących ukł. plastyfikujące w postaci granulatu, ale te oczywiście są o wiele droższe.

Jeśli kasa jest dla ciebie czynnikiem najistotniejszym to proponuję zastosowanie starej "warsztatowej" metody czyszczenia cylindrów a mianowicie przetryskujesz przemiał PMMA w temp. niższej o ok.15C od temp.topnienia.
Pieknie "skrobie" ślimak z zanieczyszczeń po degradacji termicznej. Jednak należy to robić z głową aby temp. nie była za niska i nie spowodowała ukręcenia ślimaka, zazwyczaj robi się to na słuch gdyż PMMA wydaje charakterystyczny dźwięk podczas uplastyczniania w niższej twmperaturze.

To by było na tyleOdpowiedz Nowy temat