Przetwórstwo PC
Dodatki i modyfikatory

22 kwi 2015, 16:00 Sieah123

Witam

Piszę do Was forumowicze z takim zapytaniem.
Czym po produkcji PC przetryskiwać formę wyposażoną w GK i rozdzielacz.

Nie stać nas na kupno profesjonalnych środków.

Obecnie pozostawiamy PC w formie w rozdzielaczu - ale jest to ryzkowne jest problem z uruchomieniem.

Próbowaliśmy przetryskiwac PP, poźniej rozruch w porządku bez większych prolemów ale ciągnie później mleczne smugi na detalach przez bardzo bardzo długi okres.

Produkujemy pojemniki z PC na wilogniazdowej formie w dość krótkich czasach.

Może używać PS jak sądzicie może ma ktoś doświadczenia w tym temacie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

23 kwi 2015, 13:10 Yellow

Witaj,

oczywiście że należy przetryskiwać GK i cylinder po przetwórstwie PC.
Pytanie mam do Ciebie, ten PC i PP jest transparentny? czy są przykładowo białe. Daj znać.

Pozdrawiam
Yellow

Radomiła

23 kwi 2015, 15:20 Sieah123

Tak, PP którym przetryskujemy jest transparentny,
Jest to PPH Tatren 5046. Jednak przy starcie formy z PC ciągnie na denkach detali mleczne smugi, nie do zaakceptowania przez odbiorcę.

Czyli przetryskiwanie PP bezpieczne dla formy ale przy rozruchu braki w kosz którę lecą przez kilkaset wtrysków. Strata dobrych kilkaset złotych.

23 kwi 2015, 15:37 Yellow

Witaj,
PC też jest transparentny?

Pozdrawiam
Yellow

23 kwi 2015, 17:15 Sieah123

Owszem

PC też transparenty i detale z niego muszą być w 100% transparentne bez jakichkolwiek smug, kropek, przypaleń.

24 kwi 2015, 17:04 Dapmar

Kolego,
piszesz, że nie stać Cię na profesjonalne środki.
A może raz spróbuj; może się okazać, że zapłacisz kilkadziesiąt - kilkaset złotych a zyskasz na czasie, nie będziesz miał wadliwych części i zmarnowanego materiału (zarówno PP i PC). Mogę Ci zaoferować niewielką ilość bezpłatnie.

24 kwi 2015, 17:32 Sieah123

Hmmm no może najlepiej by było używać takich środków. Po to są, ktoś ich używa i są skuteczne.

Z tymi środkami czyszczącymi to jest ciężki temat u nas w firmie. Ponieważ nie możemy przekonać Szefostwa do kupowania na bieżąco tych środków. Spowodowane to było tym, że środki na tyle nie były skuteczne, albo sami przedstawiciele nie mieli wiedzy na temat oferowanych środków z firm, które reprezentują. Nie raz nie wiedzieli co odpowiedzieć na według mnie proste pytania.

Testowaliśmy środki pod kątem szybkich zmian kolorów na PP oraz zatrzymań i wznowień produkcji na ABS i PA6 z dodatkiem białych barwników (białe detale).

Na pewno byłbym bardzo chętny na próbkę. Z tego co czytałem polecany jest środek Lusin Clean z jakimś tam oznaczeniem ale to trzeba tym przetrysnąć, zostawić w rozdzielaczu. Po jakimś czasie przy wznowieniu produkcji jeszcze raz przetrysnąc to jest +/- 10 kg takiego środka. Około 500zł

Do użytkownika, który poczęstowałby próbką na pewno musiałoby być kilka kg takiej próbki.
U nas te formy PC to produkujemy na jednej 2 x w roku po 50 tys sztuk, na innej 3 razy w roku po 75 tys. szt. Na jeszcze innej 2 mln sztuk kilka razy w roku.
Dlaczego to piszę, odpowiedź odnośnie skuteczności środka nie byłaby natychmiastowa oraz środek nie mógłby być :szkodliwy: dla części wewnetrznych formy, uszczelek aluminiowych w rozdzielaczu itp, gdyż często jest że te formy leżakują po kilka miesięcy.

Ale jak najbardziej na przetestowanie próbki jestem chetny. Zapraszam do kontaktu

24 kwi 2015, 19:04 Ramones

Oczywiscie srodkow do czysczenia jest bezliku ale jednak trzeba sobie jeden z nich na wlasne potrzeby podpasowac a bez prob sie nie da.Musisz tez sobie zadac pytanie w jakim stanie jest cylinder oraz slimak.Czesto dysza jest wkrecona milimetr za duzo do cylindra a to wystarczy aby stracic od cholery materialu za nim wygoni sie tworzywo zalegajace przy milimetrowej dyszy .Czy nie lepiej wyganiac PC naturalnym przemialem z LDP-u po zakonczeniu pracy na nim?

24 kwi 2015, 19:45 Sieah123

Ramones, przetrysk agregatu to bajka to nie jest w ogóle problem. Wiadome że trzeba przetrysnąc np PP.

Ja cały czas piszę o rozdzielaczu i GK

Tym samym pytanie o stan układu plastyfikującego jest zbędne, ale dodam, że bardzo niedawno ślimak był regenerowana, a końcówka wymieniana, gdyż została urwana :D

24 kwi 2015, 23:34 Ramones

No tak ale nie tylko TY przetwarzasz PC innych co znam -wala LDPE i czesc i chwala .Kilka strzalow i jechane !Zapewne chodzi o lepkosc czyli adhezje a ta w przypadku PP jest wieksza niz LDPE wiec? ;)Odpowiedz Nowy temat