Ultradźwiękowe zgrzewanie PP copo dobór
Zgrzewanie

5 gru 2017, 23:45 Polisiepropylen

Witam, 

Mam problem że zgrzaniem ultradźwiękami (na zgrzewarce ultradźwiękowej) dwóch elementów z tworzywa PP copolimeru. Po zgrzaniu te połączenie musi wytrzymać siłę rozrywajaca, głównie tak to pracuję. Może macie jakieś konkretne rodzaje PP które dobrze się zgrzewaja.

7 gru 2017, 11:04 Plsonic

Aby uzyskac dobry zgrzew nalezy zaczac od podstawowych wiadomosci - PP potrzbuje ampitude powyzej 35 mikrometrow - teraz trzeba sprawdzic czy twoja maszyna uzystka taka ampiude - to znaczy jaki masz generator - pozniej konwertor pozniej booster a na koncu wzmocnienie na sonotrodzie - jak ten problem bedzie rozwiazany nalezy przyjzec sie konstrukcji zgrzewanego produktu - czyli odleglosc sonotrody od miejsca zgrzewu , ksztalt miejca zgrzewu , wyplywy materialu , luzy , - najprostszym rozwiazaniem jest przeslac wszystkie dane do specjalisty :) 

Racibor

7 gru 2017, 19:11 Polisiepropylen

Wszystko mam opanowane kwestią jest tylko materiał. Wiele testowałem i nie mogę uzyskać powtarzalności zgrzewu.

7 gru 2017, 20:47 Plsonic

Jeżeli wszystko jest okay i były tez testowane różne materiały to powinno się zgrzewac


8 gru 2017, 7:07 Polisiepropylen

No właśnie nie do końca jest okay bo co któryś zgrzew nie wytrzymuje obciążenia. Myślałem że może ktoś ma sprawdzone rodzaje że się dobrze zgrzewają. 

28 gru 2017, 14:56 Sieah123

Jeżeli większość zgrzanych detali jest w porządku, a mniejsza część jest zła, to logicznym się wydaje, że występuje jakieś zakłócenie.

Należy posprawdzać wszystko, co koledzy wspomnieli.


 Zdziwiony w sumie jestem, że zgrzewane są detale PP metodą ultradźwięków. Raczej ta metoda jest do twardych materiałów PC, MABS, PS, PA, PC/ABS.

Pierwsze słyszę, że ktoś PP zgrzewa tą metodą...31 gru 2017, 0:12 Polisiepropylen

Zgrzewam bardzo dużo różnych tworzyw. Kontrolę zgrzewania przeprowadzala mi firma która się tym tylko zajmuje i wiem napewno że chodzi o materiał. Myślałem poprostu że ktoś również miał styczność ze zgrzewaniem PP copo i podzieli się informacja jaki materiał się u was sprawdził. Podobno musi mieć bardzo wysoka sztywność nie zawierać dodatków.Odpowiedz Nowy temat