Zmiana koloru i jak często
Wtryskiwanie

15 lip 2011, 21:17 Piotr79

Jak często u Państwa zmieniacie kolor na wtryskarce(kach)? U nas w firmie (wtryski małe gabaryty do 50mm waga 100g) zmieniamy kolor dość często co kilka godzin (do kilku zmian). Stosujemy zasadę "z jaśniejszego na ciemniejszy". Zdarzają się zmiany z czarnego na biały i czasami trwa to długo - kilka do kilkanastu godzin. Stosujemy różne zabiegi (np. czyszczenie dysz). W mojej poprzedniej firmie (300mm największy wymiar i waga 1 do 1,5kg) czas zmiany (przejścia) koloru był krótszy (30-50 wtrysków 60sek) i zmienialiśmy kolor rzadko co 2-4 tygodnie.
Wiem że to zależy od klienta i zamówień ale jak często zalecacie zmiany kolorów i jak to wygląda u Was?

Radowit

8 wrz 2011, 17:12 Kohelet

Najlepsze są długie serie. Im rzadziej zmienia się kolor, tym lepiej. Zauważyłem jednak, że teraz praktycznie nie produkuje się na magazyn, tylko na konkretne zamówienie, więc zmiany są częste.
A jeśli zmiana już następuje, to w uciążliwych przypadkach najlepiej wypalić dyszę wtryskową. Wykręcić i wypalić, dokładnie również gwint, gdyż tam osadza się tworzywo, a potem "ciągnie" kolor. Dobrą metodą jest też przetrysk polistyrenem na podwyższonych temperaturach. Pomaga.

9 wrz 2011, 0:04 Spl_lodz

Kolor zmieniamy wtedy kiedy wymaga tego plan produkcyjny.
Problemem przy zmianie są układy dysz samozamykających. Bardzo często to właśnie w tym miejscu osadzają się pozostałości z poprzedniej barwy.Odpowiedz Nowy temat