MPJ Sp. z o.o.

Produkcja i handel złączkami i kształtkami do łączenia rur PE

MPJ Sp. z o.o.

ul. Kasprowicza 15
20-232 Lublin
Polska
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

Złączki skręcane do rur PE
Złączki ciśnieniowe, skręcane wykonane są z elementów produkowanych metodami wtryskowymi. Zastosowanie nowoczesnych linii technologicznych i możliwości kontrolowania parametrów surowca i wyrobów w trakcie procesu technologicznego, zapewnia uzyskanie produktu najwyższej jakości.

Zastosowanie:
Złączki ciśnieniowe z polipropylenu służą do łączenia rur polietylenowych stosowanych w instalacjach wodociągowych, jak też przy budowie sieci telekomunikacyjnych i rurociągów światłowodowych. Mają również rozległe przeznaczenie do łączenia rurociągów w dziedzinach rolniczych i przemysłowych. Przykład zastosowania instalacji polietylenowych:
przemysł: instalacje osłonowe dla potrzeb telekomunikacji i linii światłowodowych, energetyki, automatyki, instalacje pneumatyczne, itp.
budownictwo: przyłącza i sieci wodociągowe, instalacje wodne w budynkach mieszkalnych i innych obiektach, zasilanie basenów, fontann;
instalacje doprowadzające i odprowadzające w oczyszczalniach ścieków, instalacje technologiczne,
rolnictwo: systemy irygacyjne, m.in. zraszanie i nasączanie zarówno w szklarniach jak i w otwartym polu;
budowa instalacji zbiorników wodnych.

Zalety połączeń skręcanych, zaciskowych:
łatwość montażu - montaż bez narzędzi specjalistycznych (proste narzędzia do cięcia i fazowania rur), niezawodność i trwałość, mała masa (waga) elementów połączeń,nadzwyczaj długi okres eksploatacji,wysoka wytrzymałość mechaniczna, doskonały i prosty system uszczelniający.