Plastics Recyclers Europe (PRE)

Stowarzyszenie reprezentuje głos europejskich recyklerów tworzyw sztucznych.

Plastics Recyclers Europe (PRE)

ul. Avenue de Broqueville 12
1150 Brussels
Belgia
Zaloguj się aby wyświetlić dane kontaktowe

Opis działalności

Plastics Recyclers Europe reprezentuje głos europejskich recyklerów tworzyw sztucznych, którzy przetwarzają odpady tworzyw sztucznych na wysokiej jakości materiał przeznaczony do produkcji nowych artykułów.

Recyklerzy są istotną częścią rozwiązania kryzysu związanego z odpadami z tworzyw sztucznych. Napędzają obieg tworzyw sztucznych i przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Plastics Recyclers Europe nieustannie pracuje nad stawianiem recyklingu tworzyw sztucznych w centrum debaty publicznej. Od ponad 25 lat promuje wykorzystanie recyklatów i wysokiej jakości recykling w całej Europie i poza nią.

Misją i wizją jest uczynienie z tworzyw sztucznych w pełni obiegu zamkniętego poprzez rozwój wysoce wydajnego recyklingu tworzyw sztucznych i produkcję wysokiej jakości tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w Europie. Temu służą takie działania, jak:

  • postęp w obiegu zamkniętym tworzyw sztucznych poprzez zwiększenie jakości recyklingu tworzyw sztucznych i wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu w produktach wysokiej jakości,
  • poprawa recyklingu wyrobów z tworzyw sztucznych,
  • harmonizacja standardów i praktyk recyklingu w Europie,
  • wspieranie prawdziwego przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Recykling tworzyw sztucznych w Europie to szybko rozwijająca się branża, której obroty wynoszą ponad 7,7 mld euro, zainstalowane moce przerobowe 9,6 mln ton, 650 firm i ponad 20 000 pracowników.

Wiadomości

Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium
Przejdź do wiadomości