Somex Sp. z o.o.

Somex Sp. z o.o.

Produkcja worków foliowych, skup i recykling tworzyw sztucznych, sprzedaż regranulatów i przemiałów


Dane kontaktowe:

ul. SOMPOLINEK 10
Polska, 62-610 Sompolno


O firmie

Firma SOMEX Sp. z o.o. zajmuje się produkcją regranulatu LDPE z polietylenowych folii odpadowych w kolorach transparentnym, czarnym,szarym. Produkujemy regranulaty dostosowane parametrami współczynnika płynięcia do indywidualnych potrzeb klienta.

Właściwości te uzyskujemy poprzez odpowiedni dobór procentowej zawartości tworzywa LDPE i LLDPE w granulacie (od 100% LLDPE, poprzez najpopularniejszą mieszankę 70% LDPE/30% LLDPE, do 100% LDPE i inne).

Tak dobrany proces produkcji sprawia, że nasze regranulaty są wykorzystywane zarówno do rozdmuchu cienkich worków „na śmieci”, rozdmuchu grubych folii rolniczych, budowlanych, opakowaniowych, jak również na wtrysk.

Należy również zaznaczyć, że jako surowca do produkcji wykorzystujemy folie przemysłowe, budowlane i porolnicze – NIE ZANIECZYSZCZONE tłuszczami, resztkami jedzenia. NIE UŻYWAMY, jako surowca produkcyjnego folii komunalnych!

W skład linii produkcyjnej oprócz wytłaczarki z odgazowaniem wchodzi także człon rozdrabniający złożony z młyna i rozdrabniarki wstępnej dużej wydajności, oraz człon myjący, składający się z dwóch wanien z mieszadłami i trzech wirówek.

Wszystkie te działania sprawiają, że granulaty nasze zachowują najwyższe standardy jakości, pozbawione są jakichkolwiek wtrąceń gazu, jak i zanieczyszczeń.