Data:
-
Miejsce:
Warszawa, Polska ,
Pałac Staszica, Polska Akademia Nauk, ul. Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa

Organizator:
Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, ul. M. Curie-Skłodowskiej 34, 41-819 Zabrze
Tel.:
+48 32 271 60 77
Fax:
+48 32 271 29 69
e-mail:
marta.musiol@cmpw-pan.edu.pl
Biodegradowalne materiały polimerowe szansą dla rozwoju przyjaznych środowisku produktów w Europie Środkowej. Wyzwania na pograniczu nauki, przemysłu i rynku konsumenta Coraz więcej firm na świecie rozważa wykorzystanie nowych materiałów biodegradowalnych w produkcji opakowań i dla produktów w sektorze budownictwa, rolnictwa, kosmetyki czy medycyny. W Polsce jednostki naukowa zainicjowały w ostatnich latach szereg projektów badawczych, a innowacyjne firmy podjęły już pierwsze kroki zmierzające do wprowadzenia na rynek produktów opartych na biodegradowalnych polimerach.

Konferencja będzie okazją, aby zapoznać się z działaniami jednostek naukowych, takich jak instytuty PAN, Politechnika Krakowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi czy też COBRO Instytut Badawczy Opakowań.

Podczas konferencji swoje doświadczenia przedstawią też firmy. Mając na uwadze, że do 2020 roku badania i rozwój będą wspierane ze środków unijnych, warto już dziś spotkać się z potencjalnymi partnerami.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest finansowana w ramach projektu PLASTiCE.

W celu potwierdzenia udziału w konferencji należy wysłać e-mail na adres: marta.musiol@cmpw-pan.edu.pl do 8 września 2014 r. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.