ALPLA wzmacnia obecność na rynku farmaceutycznym

ALPLA wzmacnia obecność na…

Grupa ALPLA wraz ze swoim oddziałem ALPLApharma oraz hiszpańska firma opakowaniowa Inden Pharma wzmacniają obecność na rynku farmaceutycznym poprzez utworzenie spółki joint venture.

ALPLApharma włącza do współpracy zakłady produkcyjne w Grecji i Polsce, które uzupełniają dwa zakłady Inden Pharma w Hiszpanii oraz dodatkowy, budowany wspólnie przez obie firmy w Niemczech. Firmy planują łączną roczną produkcję około 800 milionów opakowań farmaceutycznych w 2023 roku i trzykrotny wzrost w ciągu najbliższych pięciu lat.

ALPLA rozszerza swoją obecność na światowym rynku opakowań farmaceutycznych poprzez utworzenie spółki joint venture z firmą Inden Pharma. Firma ALPLA, międzynarodowy specjalista w dziedzinie opakowań z tworzyw sztucznych i recyklingu, oraz znana na całym świecie hiszpańska firma zajmująca się opakowaniami farmaceutycznymi Inden Pharma rozpoczynają w marcu długoterminową współpracę w zakresie certyfikowanej produkcji butelek, pojemników i zamknięć w pomieszczeniach czystych. Joint venture obejmuje dwa zakłady produkcyjne ALPLApharma w Grecji (Koropi) i Polsce (Żyrardów) oraz dwa hiszpańskie zakłady Inden Pharma w Ibi, na północ od Alicante, a także wspólnie wybudowany piąty zakład w Niemczech (Markdorf), który ma rozpocząć produkcję w czerwcu.

- Łączymy globalną obecność z wysokimi standardami i przywództwem technologicznym. Razem jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów i poszerzamy naszą ofertę wysokiej jakości, ekonomicznych i zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych - mówi Philipp Lehner, dyrektor generalny firmy ALPLA. Od wejścia na szybko rozwijający się rynek opakowań farmaceutycznych w 2016 roku, firma ALPLA stale rozwija się w nowych krajach, technologiach i kategoriach produktów. Inden Pharma również stawia na silny wzrost. W ciągu ostatnich czterech lat firma potroiła swoją sprzedaż, osiągając w 2022 roku 30,5 mln euro. Inden Pharma sprzedaje rocznie ponad 550 mln pojemników w 35 krajach na 5 kontynentach.

alpla-inden-pharma
Oprócz hiszpańskich zakładów produkcyjnych firmy Inden Pharma (zdjęcie), spółka joint venture obejmuje dwa zakłady produkcyjne firmy ALPLApharma w Grecji i Polsce oraz wspólnie wybudowaną piątą fabrykę w Niemczech.


Reportaże

Forum