ANA BH partnerem firmy Wöhler

Firma ANA BH wprowadza na polski rynek technologie i urządzenia niemieckiej firmy Wöhler przeznaczone do formowania powierzchni oraz przetwarzania kompozytów drewna i tworzyw sztucznych.

Nowość w ofercie ANA BH, która jest przedstawicielem w naszym kraju firmy Wöhler, ma związek z coraz większym zastosowaniem artykułów wykonanych w procesie wytłaczania z kompozytów drewna i tworzywa sztucznego (WPC) wykorzystywanych w przemyśle samochodowym, budownictwie oraz do aranżacji wnętrz.

Urządzenia niemieckiego partnera łódzkiej firmy charakteryzują się modułową budową, dużą elastycznością oraz możliwością pracy osobno lub w linii. Wszystkie one zostały zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem pracy z wytłaczanymi kompozytami drewna i tworzyw sztucznych ze względu na ich specjalne właściwości.

Różne modele maszyn wyposażone są w jedną lub kilka stacji ze szczotkami walcowymi, jak również w rolki karbujące do kształtowania zarówno powierzchni górnej i dolnej. Dodatkowo na maszynie mogą się znajdować stacje ze szczotkami pierścieniowymi do obróbki boków, małych powierzchni lub ramion, w zależności od potrzeb.

Cechą je wyróżniającą jest elastyczność kształtowania. Właściwość ta oznacza bardzo szeroki zakres możliwości przeznaczony do kształtowania powierzchni i pozwala na stworzenie rozmaitych wzorów podłoża.

Warto tez zwrócić uwagę na innowacyjny system tłoczenia, w jaki wyposażone są urządzenia. Zoptymalizowany system z rolkami tłoczącymi, pozwalający na uzyskanie powierzchni naturalnego drewna lub każdego innego wzoru, występuje zarówno w połączeniu z linią szczotkującą oraz jako wolnostojące urządzenie.

Dodatkowo system z rolkami tłoczącymi do produktów z WPC wyposażony jest w elektrycznie grzaną, utwardzoną powierzchniowo rolkę tłoczącą na górze oraz przeciw rolkę na dole. Zintegrowany system obejmuje także kontrolę prędkości i temperatury oraz regulację ciśnienia hydraulicznego.

- Urządzenia tłoczące, produkujące zróżnicowany wzór są kolejną generacją tego typu urządzeń, dedykowanych przemysłowi kompozytów drewna i tworzyw sztucznych. Innowacyjny projekt eliminuje sytuację, w której na każdej desce znajduje się identyczny wzór, co szczególnie rzuca się w oczy w przypadku pomostów lub ogrodzeń - tłumaczy Tomasz Żołek z firmy ANA BH.

Czytaj więcej: Maszyny 480

brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska