Allrounder 720 E Golden Electric: pierwsza światowa premiera wtryskarki Arburga w USA

Allrounder 720 E Golden Electric:…

Po raz pierwszy nowa maszyna firmy Arburg świętuje swoją światową premierę nie w Niemczech, ale na międzynarodowym wydarzeniu. Nowy Allrounder 720 E Golden Electric z siłą docisku 2800 kN rozszerza gamę produktów serii elektrycznej o tej samej nazwie i jest główną atrakcją targów NPE 2024 w Orlando na Florydzie w USA. Usprawniona pod względem obszaru instalacji i ceny - oto jej główne zalety. Nowa wtryskarka nadal wyróżnia się precyzją elektryczną i stabilnością procesu oraz oferuje wysoką jakość komponentów przy niskich kosztach inwestycji i krótkich terminach dostaw.

- Fakt, że organizujemy światową premierę nowej maszyny elektrycznej na NPE2024, odzwierciedla ogromne znaczenie rynku amerykańskiego dla Arburg, naszą wiodącą pozycję w USA i ekspansję naszej międzynarodowej działalności - mówi Gerhard Böhm, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej z niemieckiej siedziby firmy w Lossburgu. - Rozszerzenie naszego portfolio maszyn elektrycznych pomaga klientom sprostać obecnym wyzwaniom, jakimi są rosnąca presja cenowa w połączeniu z rosnącymi kosztami pracy, energii i materiałów, krótsze cykle życia produktów i coraz szybsze zmiany produktów. Dyrektor techniczny Guido Frohnhaus dodaje: - Aby umożliwić atrakcyjne koszty inwestycji i szybki zwrot z inwestycji (ROI), polegamy na znormalizowanym sprzęcie bez kompromisów w zakresie jakości i wydajności. Nasza nowa "złota" maszyna elektryczna łączy w sobie wysoką precyzję z opływową konstrukcją w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

office-bild-arbur-24-5008-720ge-perspektive
Światowa premiera na targach NPE2024: nowy elektryczny Allrounder 720 E Golden Electric jest szczególnie wydajny pod względem powierzchni montażowej i ceny dzięki nowej konstrukcji i znormalizowanemu wyposażeniu. Zdjęcie: Arburg

Smukła konstrukcja i przystępna cena

Arburg zoptymalizował konstrukcję maszyny, dzięki czemu nowy Allrounder 720 E Golden Electric o szerokości zaledwie 1848 milimetrów ma znacznie zmniejszoną powierzchnię montażową w porównaniu z innymi maszynami w swojej klasie. Osiągnięto to na przykład dzięki nowym drzwiczkom bezpieczeństwa z wpuszczonymi uchwytami. Jednocześnie skok został poszerzony do 1400 milimetrów, aby uzyskać lepszy dostęp do obszaru wyrzutnika.

Ze względu na mniejszy obszar instalacji, nowy Allrounder pasuje do istniejących sieci i linii produkcyjnych. Dzięki nowej konstrukcji można ustawić razem więcej maszyn w produkcji wtryskowej, co skutkuje zwiększoną wydajnością na metr kwadratowy.

Niezawodna, stabilna technologia maszyn

Allrounder 720 E Golden Electric jest wyposażony w wysokiej jakości technologię maszynową zapewniającą stabilną i niezawodną produkcję części z tworzyw sztucznych. Obejmuje to jednostkę zamykania typu przegubowego i bezpośrednie napędy spółki zależnej AMK. Dzięki elektrycznemu systemowi regulacji wysokości formy możliwe jest uzyskanie wysokości montażu formy do 800 milimetrów. Komponenty napędu są zoptymalizowane pod kątem siły zamykania wynoszącej 2800 kN. Sprawdzona, wysokiej jakości plastyfikacja Arburg z "aXw Control ScrewPilot" zapewnia powtarzalny wtrysk i doskonałą jakość wyprasek. Zoptymalizowane odpowietrzanie formy z dwustopniowym zamykaniem formy również odgrywa w tym rolę. Aby zapewnić wygodną konserwację, nowa elektryczna wtryskarka Allrounder ma tą samą łatwo dostępną szafę sterowniczą, co nowe maszyny hybrydowe. Jednostka smarowania i opcjonalny układ pneumatyczny znajdują się po stronie obsługi. Zsyp części w podstawie maszyny został poszerzony do 850 milimetrów, dzięki czemu jest łatwo dostępny.

Atrakcyjny stosunek ceny do wydajności

Maszyna elektryczna nie jest ograniczona do konkretnego produktu i ma krótki czas dostawy, co jest szczególnie korzystne w przypadku pilnych zakupów zamiennych i zwiększania wydajności. Urządzenie jest standardowo wyposażone w system sterowania Selogica ND. W razie potrzeby można łatwo zintegrować i zaprogramować dodatkowe opcje i funkcje, takie jak ciągnięcie rdzenia oraz obwody ogrzewania i chłodzenia. W rezultacie nowa wtryskarka elektryczna produkuje szeroką gamę części z tworzyw sztucznych w sposób elastyczny, wydajny i niezawodny.

Elastyczna automatyzacja i zastosowanie

Wtryskarkę Allrounder 720 E Golden Electric można zautomatyzować za pomocą wszystkich systemów zrobotyzowanych firmy Arburg - od prostych podajników wlewów po roboty liniowe Multilift i roboty sześcioosiowe. Prezentowana maszyna jest wyposażona w podnośnik Multlift V 30. Nowa "złota" wtryskarka elektryczna jest interesująca dla niemal każdej branży. Jest szczególnie odpowiednia dla mniej złożonych produktów i czasów cyklu wynoszących około 15 sekund lub więcej. Typowe obszary zastosowań obejmują stabilne wymiarowo obudowy dla elektromobilności, grubościenne zamknięcia dla artykułów gospodarstwa domowego, precyzyjne komponenty dla technologii medycznej oraz sektora budowlanego, rekreacyjnego i technicznego formowania wtryskowego.

Na targach NPE2024 maszyna Allrounder 720 E Golden Electric z siłą zamykania 2800 kN i jednostką wtryskową 800 będzie produkować osłonki na maszynki do golenia z PP. Wykorzystana zostanie 24-gniazdowa forma firmy Hack. Czas cyklu wynosi około 8,5 sekundy, a wypraska waży 1,2 grama.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233