Amcor wyprodukował butelkę PET z uchwytem


- To ekstremalnie trudne zadanie. Jednym z najbardziej podstępnych elementów, które czekają na nas w fazie produkcji jest to, by mieć pewność, że tworzony przez nas uchwyt jest doskonale umiejscowiony wewnątrz formy. Jeśli nie jest to zrobione prawidłowo, albo jeśli materiał nie jest właściwie ogrzany, wówczas nie ma sposobu utrwalić uchwytu, albo co gorsza może też dojść do przedziurawienia tworzywa - w taki sposób Jonathan Jarman, inżynier projektu w Amcor PET Packaging, tłumaczy wyzwania, z którymi przez wiele miesięcy zmagali się twórcy opakowania.

Jeszcze inną trudnością, która stanęła przed firmą Amcor był brak odpowiedniej maszyny, która mogłaby zostać użyta do wykonania projektu. Problem rozwiązano w ten sposób, że żądana maszyna została po prostu skonstruowana na potrzeby tylko tego zadania.

Oprócz rozmaitych kłopotów natury technologicznej i konstrukcyjnej także sam design stworzonej już butelki wymagał pewnych poprawek. Producentowi wódki, czyli firmie McCormick zależało na tym, by nowy projekt przypominał tradycyjne butelki o pojemności 1,75 l, w których dotychczas była sprzedawana jego wódka. Tym samym McCormick uznał, że wprowadzenie uchwytu to wystarczająca rewolucja. Amcor poszedł jednak znacznie dalej. Twórcy opakowania przeforsowali koncepcję, żeby podnieść grzbiet butelki i zmniejszyć nieco wysokość jej szyjki.

Ostateczny efekt jest już widoczny, bo pierwsze opakowania z uchwytem powoli zadamawiają się wszędzie tam, gdzie sprzedawana jest wódka McCormick Distilling Co., Weston, MO.

Producent innowacyjnego opakowania firma Amcor PET Packaging jest wiodącym globalnym dostawcą opakowań typu PET. Odbiorcami jej produktów są największe przedsiębiorstwa branży spożywczej na całym świecie. Opakowania dostarczane przez Amcor stanowią podstawę przechowywania i ochrony wszelkiego rodzaju napojów chłodzących, izotonicznych i alkoholowych, jak również wody, soków i sosów.

Amcor PET Packaging dysponuje blisko 80 fabrykami usytuowanymi w 19 krajach świata. Stanowi część koncernu Amcor Ltd., który jest jedną z największych globalnych organizacji produkujących opakowania z tworzyw sztucznych, włókien, metalu i szkła. Amcor PET Packaging zatrudnia około 5,8 tys. pracowników na całym świecie. Roczna sprzedaż kształtuje się na poziomie ponad 9 miliardów dolarów.

McCormieck to z kolei jeden z najpopularniejszych amerykańskich producentów wódki. Koncern ze stanu Missouri istnieje od 1858 r.