Ampacet przedstawia OdorClear

Ampacet przedstawia OdorClear

Ampacet, globalny lider w zakresie koncentratów barwiących i dodatków modyfikujących, rozszerzył ofertę innowacyjnych absorberów zapachu z serii OdorClear, przeznaczonych do optymalizacji procesu przetwarzania surowców pochodzących z recyklingu odpadów postkonsumenckich (PCR).

Tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu postkonsumenckiego często emitują przykry zapach, spowodowany obecnością zanieczyszczeń lub substancji szczątkowych, takich jak jedzenie, detergenty, tusze oraz kleje, które ulegają degradacji podczas procesu recyklingu. Niepożądane zapachy mogą być przyczyną znacznego ograniczenia udziału tworzyw pochodzących z recyklingu w procesie produkcyjnym, z uwagi na możliwość negatywnego wpływu na opinię klientów na temat jakości produktu i marki.

Pierwotnie zaprezentowana jako Odor Scavenger, nowo rozszerzona seria wysokoefektywnych absorberów, minimalizuje przykre zapachy pochodzące z odpadów postkonsumenckich i utrzymuje je wewnątrz tworzywa, co umożliwia przetwórcom zwiększenie udziału materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych wyrobach.

OdorClear przewyższa konwencjonalne, nieorganiczne rozwiązania w zakresie pochłaniania przykrych zapachów, zwiększając spektrum zastosowań tworzyw z recyklingu postkonsumenckiego, przez co wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym. Dodatki OdorClear przeznaczone są do przetwórstwa szerokiej gamą regranulatów oraz mogą być stosowane w procesie wtrysku, wytłacznania z rozdmuchem, wytłaczania folii oraz innych procesów ekstruzji.

Produkty Ampacet OdorClear mogą być również używane w połączeniu z innymi produktami Ampacet R3 Sustainable Solutions, w tym ThermProtectTM, BlueEdgeTM oraz ReViveTM, aby zminimalizować problemy takie jak degradacja termiczna, niespójny kolor lub niejednolitość produktu, które mogą wystąpić przy wykorzystaniu dużych ilości mariałów pochodzących z recyklingu.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem e-mail: marketing.europe@ampacet.com

ampacet-odorclear-florist-wrapping-flowers-plastic-film