Arburg na targach Hannover Messe 2019

Arburg na targach Hannover…

Na Targach Hannover Messe, które rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 4 kwietnia 2019 r., firma Arburg zaprezentuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania z obszaru tzw. "cyfrowej fabryki". W centrum uwagi na stoisku firmy znajdzie się "AM (Additive Manufacturing) Factory", czyli fabryka do produkcji addytywnej.

- Nasza AM Factory prezentuje, w jaki sposób automatyczne i połączone w sieć informatyczną urządzenie freeformer może zindywidualizować produkty seryjne - wyjaśnia Heinz Gaub, Członek Zarządu, dyr. ds. technicznych w firmie Arburg. - W prezentowanej aplikacji urządzenie freeformer uszlachetnia aluminiowe płyty podstawowe do chwytaków próżniowych, wprowadzając "na żądanie" funkcjonalne kontury z miękkiego tworzywa sztucznego. Obsługą, razem z kontrolą działania nowo wyprodukowanego chwytaka, zajmuje się robot sześcioosiowy. Za pomocą naszego systemu Scada ATCM można śledzić każdy proces powstawania chwytaka w 100 procentach.

Kompletna linia "pod klucz"

Centralne elementy takiej linii stanowią: maszyna freeformer 300-3X, robot sześcioosiowy oraz system Scada ArburgTurnkey Control Module (ATCM), który rejestruje oraz gromadzi dane procesowe i jakościowe. Na indywidualnej witrynie internetowej można na podstawie kodu DM elementu odnaleźć odpowiednie dane produkcyjne, takie jak np. czas wytwarzania elementów, materiał, liczba kropli i temperatura komory roboczej. Ponadto w przypadku AM Factory zastosowanie znajduje modułowy i skalowalny sterownik bezpieczeństwa, zaprojektowany z myślą o złożonych liniach "pod klucz", w celu sprostania systematycznie rosnącym wymaganiom w kwestii bezpieczeństwa.

"Integrated Lightweight Plaza": freeformer do lekkich konstrukcji

W kontekście technologii swobodnego formowania tworzyw sztucznych interesujące są również zagadnienia integracji funkcji i lekkich konstrukcji. Na Targach Hanowerskich 2019 Arburg w ramach specjalnej ekspozycji zaprezentuje maszynę freeformer 200-3X. Dodatkowo Manuel Wöhrle  opowie o innowacyjnej technologii do lekkich konstrukcji stosowanej w produkcji addytywnej i w technologii wtrysku.

arburgXworld: portal klientów dla parku maszynowego, serwisu i zamawiania części zamiennych

Wraz z uruchomieniem portalu klienta "arburgXworld", który od marca 2019 jest dostępny dla klientów w Niemczech, można korzystać z trzech centralnych aplikacji "Machine Center" (Przegląd parku maszynowego), "Service Center" (System ticketów serwisowych przez całą dobę) i "Shop" (Interaktywne zamawianie części zamiennych online). Ponadto jest dostępny "Calendar", w którym można wyświetlić np. oczekujące konserwacje i inne terminy w przejrzysty sposób. Po aktywacji wybranych aplikacji w chmurze można ich używać za pomocą komputera lub przenośnych urządzeń końcowych.

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233