Arburg obiera kurs na cyfrową przyszłość przetwórstwa tworzyw sztucznych

Arburg obiera kurs na cyfrową…

Podczas targów Chinaplas w Guangzhou (Chiny) firma Arburg zaprezentuje między 21 a 24 maja 2019 roku cyfrową przyszłość przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nowy portal dla klientów, potencjał rzeczywistości rozszerzonej (AR) w serwisie oraz cyfrowe systemy wspomagające będą prezentowane na stoisku A41 w hali 5.1.

Do najciekawszych, prezentowanych przez Arburg aplikacji należeć będzie z pewnością jest kompleksowy system produkujący gotowe do użycia zegarki na rękę. Inne eksponaty to m.in. elektryczna wtryskarka z serii Golden Electric z aplikacją medyczną oraz Freeformer 200-3X do przemysłowej produkcji dodatków uszlachetniających. Trzy eksponaty maszyn są połączone w sieć poprzez system komputerowy Arburg ALS.

Pionier branży na polu digitalizacji

- Cyfrowa transformacja to zagadnienie, którym my - jako lider branży - zajmujemy się już od wielu lat. Nasza aktualna kampania "Road to Digitalisation" ma na celu szerzenie tego zagadnienia - wyjaśnia Zhao Tong, członek zarządu Arburg w Chinach. - Pokazujemy naszym klientom, jak dzięki naszym innowacyjnym rozwiązaniom - w zakresie technologii wtrysku, produkcji addytywnej i automatyzacji - będą stale podążać ścieżką sukcesu i wraz z nami zmierzać do cyfrowej przyszłości obróbki tworzyw sztucznych. W ten sposób nasi klienci mogą spełniać wymogi zgodne z państwowym planem rozwoju przemysłowego "Made in China 2025".

Arburg wprowadza w cyfrową przyszłość

Nowy portal dla klientów, który podczas targów Chinaplas zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w wersji chińskiej; oferuje on za pomocą rozwiązania "w chmurze" różne usługi w powiązany i przejrzysty sposób. Do głównych aplikacji należy "Przegląd maszyn", która pozwala dla każdej maszyny znaleźć ważne informacje i dokumenty; ponadto jest dostępny obszar "Katalog części zamiennych" i "Centrum serwisowe". Dla odwiedzających targi przygotowano informacje dotyczące sześciu cyfrowych pakietów operatora marki Arburg - uruchamianie, ustawianie, optymalizacja, produkcja, monitorowanie i serwisowanie wtryskarek Allrounder. Na bazie praktycznego przykładu będzie można zapoznać się z potencjałem rzeczywistości rozszerzonej (AR) w usługach serwisowych.

Arburg ipad shop app
Nowy portal dla klientów Arburg oferuje szeroki wachlarz usług dzięki rozwiązaniu opartemu na chmurze. Szczególnie interesująca jest aplikacja "Shop" służąca do zamawiania części zamiennych.

Przetwórstwo ciekłego silikonu (LSR): produkcja zegarków w cyklach wtrysku

Hydrauliczna, dwukomponentowa wtryskarka Allrounder 570 S produkuje w ciągu 70 sekund dwa dwukolorowe paski na nadgarstek wykonane z materiałów LSR Silopren 2670 (twardość 70 Shore A) i 2630 (twardość 30 Shore A). Przy pomocy liniowego manipulatora Multilift 15 montaż zegarków przebiega w cyklach wtrysku. Manipulator odbiera bransoletki i odkłada je do stacji chłodzącej, a następnie montażowej. Tam są one łączone z obudową zegarka i zapięciem - przygotowanie produktu do użycia.

Allrounder Golden Electric: maska oddechowa z PC

Automatyczna wtryskarka Allrounder Golden Electric będzie wytwarzać przy pomocy pojedynczej formy wtryskowej firmy Mehow maski oddechowe dla niemowląt w czasie cyklu wynoszącego 15 sekund. Pobieranie i odbieranie wyprasek o wadze 2,98 g z komputera wykonuje liniowy manipulator Multilift Select.

Freeformer 200-3X do przemysłowej produkcji addytywnej

Otwarty system Arburg Plastic Freeforming (APF) oferuje dużą swobodę w zakresie materiałów. System APF zostanie zaprezentowany za pomocą urządzenia Freeformer 200-3X i licznych elementów funkcjonalnych z najróżniejszych oryginalnych materiałów, w tym także całkowicie nowo zakwalifikowanych. Arburg wzbogacił swoje portfolio również o duży Freeformer 300-3X, który może produkować złożone i sprężyste elementy funkcjonalne w kombinacjach twardych/miękkich, wykonane z kilku róznych materiałów. Nowy Freeformer oferuje więcej miejsca i wyższe temperatury w komorze produkcyjnej oraz może być zautomatyzowany i zintegrowany z siecią linii produkcyjnych.


Czytaj więcej:
Targi 1283

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum