Arburg z wtryskarkami Hidrive

Arburg z wtryskarkami Hidrive Arburg wprowadził na polski rynek ostatnią ze swoich serii maszyn, czyli wtryskarki z rodziny Hidrive.

Seria wtryskarek Allrounder Hidrive to maszyny przeznaczone do energooszczędnego przetwórstwa tworzyw termoplastycznych przy krótkich czasach cyklu. Ich energooszczędność dokumentowana jest etykietą e2 na korpusie maszyny.

Typoszereg Hidrive obejmuje sześć wtryskarek o sile zamykania od 600 do 5000 kN. Allrounder H są maszynami o wysokiej wydajności produkcji przy krótkim czasie cyklu. W związku z tym są szczególnie przydatne w sektorze produkcji opakowań, który stawia największe wymagania w zakresie szybkości i wydajności.

Ich duża wydajność produkcji wynika z połączenia podzespołów serwoelektrycznych i hydraulicznych. Serwoelektryczne układy zamykania stosowane we wtryskarkach elektrycznych Allrounder A, czyli wcześniejszym typie maszyn produkowanym przez Arburg, zostały uzupełnione o hydrauliczne jednostki wtryskowe wtryskarek Allrounder S z elektromechanicznym napędem dozowania i regulacją położeniową ślimaka. Ponadto zastosowano akumulator hydrauliczny o dostosowanej wydajności.

Arburg z wtryskarkami Hidrive


Podczas konstruowania wtryskarek Allrounder H skoncentrowano się przede wszystkim na wydajności produkcji. Dzięki akumulatorowi hydraulicznemu i dużym jednostkom wtryskowym w stosunku do siły zamykania wtryskarki te dysponują zwiększoną wydajnością wtrysku.

Z kolei niezależnie działające napędy osi umożliwiają znaczne skrócenie czasu cyklu. Precyzyjny i ekonomiczny kolanowy układ zamykania pozwala na wykorzystanie potencjału znacznego skrócenia czasu cyklu dzięki krótkim czasom suchego cyklu, dużym przyspieszeniom i prędkościom końcowym oraz równoległym ruchom jednostki wtryskowej i wypychacza. W odniesieniu do jednostki wtryskowej skrócenie czasu cyklu uzyskano przez połączenie regulacji położeniowej ślimaka, akumulatora hydraulicznego i serwoelektrycznych napędów formy wtryskowej i dozowania.

Duży stopień sprawności kolanowego układu zamykania i serwoelektryczny napęd dozowania zapewnia efektywną energetycznie pracę omawianych wtryskarek. Ponadto na zużycie energii korzystnie wpływa także odzyskiwanie energii z silników serwoelektrycznych w fazie hamowania. Oprócz napędów serwoelektrycznych i odzyskiwania energii hamowania we wtryskarkach zastosowano także akumulator hydrauliczny o dostosowanej wydajności z minimalną zainstalowaną mocą pomp i silników o klasie sprawności EFF1. W rezultacie wtryskarki Hidrive w zależności od zastosowania mogą osiągnąć maksymalny potencjał oszczędności energii wynoszący 40 proc.

Czytaj więcej:

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Reportaże

Forum