Atramenty Videojet ograniczają ilość odpadów

Atramenty Videojet ograniczają… Sprzedawcy detaliczni żywności i napojów mają stale do czynienia z naciskami publicznymi dotyczącymi ograniczenia ich odpadów po opakowaniach trafiających na składowiska. Jak udowadniają badania, same pojemniki i opakowania stanowią ponad 23 proc. materiałów trafiających na składowiska w Stanach Zjednoczonych; niektóre z tych pojemników i opakowań to materiały związane z żywnością.

- Opakowania jednorazowe żywności i napojów są dużym źródłem odpadów trafiających na składowiska - mówi Heidi Wright, kierownik jednostki biznesowej ds. materiałów eksploatacyjnych w firmie Videojet. - Zostały więc specjalnie opracowane nowe niebieskie i zielone atramenty w celu rozwiązania problemu globalnych sprzedawców detalicznych związanego z odpadami po opakowaniach, aby ograniczyć ilość takich odpadów często trafiających na składowiska.

Jak pokazują wyniki najnowszych badań, w samych Stanach Zjednoczonych wyrzucanych jest co roku 58 mld kubków papierowych. Wiele kubków papierowych pokrytych jest tworzywem sztucznym i dlatego nie mogą być poddane recyklingowi. Powoduje to nacisk na globalnych sprzedawców detalicznych żywności i napojów, aby stosowali opakowania nadające się do recyklingu. Firma Videojet wprowadziła do sprzedaży nowe niebieskie i zielone atramenty, aby pomóc sprzedawcom detalicznym żywności i napojów ograniczyć wytwarzane przez nich odpady. Zastosowanie kolorów do rozróżniania rozmiarów opakowań jednorazowych pomogło znanej sieci fast foodów wyeliminować odpady i zwiększyć efektywność procesu poprzez określenie prawidłowego rozmiaru opakowania za pierwszym razem.

Te nowe niebieskie i zielone atramenty są najnowszym uzupełnieniem szerokiej oferty płynów zoptymalizowanych do drukarek CIJ firmy Videojet z serii 1000. Atramenty zostały specjalnie zaprojektowane do drukowania kodów o wysokim kontraście na jasnych, kolorowych powierzchniach. Doskonale nadają się również do drukowania na niepowlekanych podłożach polietylenowych i polipropylenowych, często stosowanych w branży opakowań żywności. Oferują one również doskonałą przyczepność na tworzywach sztucznych, metalach i kartonach powlekanych, jak też na innych podłożach ogólnego zastosowania, takich jak papier, drewno, ceramika i szkło.

Receptury kolorowych atramentów ekologicznych oparte są na etanolu/acetonie, dzięki czemu idealnie nadają się do linii pakujących o wysokiej szybkości, które wymagają szybkiego schnięcia. Szybkie schnięcie i wyjątkowa przyczepność atramentów eliminują rozmazywanie oraz pomagają zachować czytelność oznakowania pomimo ścierania w wyniku stykania się produktów podczas układania i transportowania na liniach produkcyjnych.

Videojet


Czytaj więcej:
Toner 3

Reportaże

Forum