Autodesk na targach Plastpol 2011

Autodesk na targach Plastpol…
Firma Autodesk była jednym z wystawców targów Plastpol w Kielcach.

Na swoim stoisku Autodesk prezentował najnowsze rozwiązania do cyfrowego prototypowania dla producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Można było zapoznać się z systemami, które wspomagają projektowanie w branży tworzyw sztucznych.

Główny nacisk położony został na przybliżenie nowych produktów z serii Autodesk Product Design Suite 2012. Są to wszechstronne narzędzia projektowe umożliwiające tworzenie zaawansowanych produktów. Pakiet obejmuje rozwiązania stosowane do projektowania, wizualizacji oraz symulacji.

Jednym z nich jest Autodesk Inventor 2012, rozszerzający możliwości projektowania 3D o cyfrowe prototypowanie. Z punktu widzenia branży tworzyw sztucznych bardzo ważna jest tu możliwość automatyzacji kluczowych aspektów projektowania form wtryskowych. Program Inventor rozszerza możliwości projektowania 3D o cyfrowe prototypowanie, umożliwiając tworzenie dokładnego modelu trójwymiarowego, który potem ułatwia projektowanie, wizualizowanie i symulowanie produktów z tworzyw sztucznych jeszcze przed ich wykonaniem.

W opinii przedstawicieli Autodesk cyfrowe prototypowanie przy użyciu tego programu gwarantuje projektowanie lepszych jakościowo wyrobów oraz prowadzi do zmniejszania kosztów projektowych i w efekcie szybszego wprowadzenia asortymentu na rynek.

Firma zaprezentowała też produkty z serii Autodesk Moldflow. Są to łatwe w użyciu narzędzia, pomagające symulować i optymalizować proces wtrysku tworzyw sztucznych do formy i optymalizować elementy formy takie jak wlewy, kanały doprowadzające czy kanały chłodzenia.

Czytaj więcej: Oprogramowanie 263

brak
 

Firma oferuje oprogramowanie wspomagające projektowanie w branży tworzyw sztucznych

Polska