BASF otrzymuje certyfikację ISCC Plus

BASF otrzymuje certyfikację…

Firma BASF poinformowała o uzyskaniu International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) Plus na niektóre rodzaje dodatków do tworzyw sztucznych produkowanych w zakładach w Kaisten w Szwajcarii oraz w McIntosh (Alabama) w USA. Certyfikacja umożliwi BASF zaoferowanie bardziej zrównoważonych wariantów podstawowych dodatków do tworzyw sztucznych ze śladem węglowym produktu (PCF) obniżonym poprzez wykorzystanie surowców odnawialnych, zgodnie z podejściem bilansu masy. 

Certyfikacja ISCC Plus obejmuje cały łańcuch wartości i potwierdza stosowanie odnawialnych materiałów. Jest to uznawana międzynarodowo procedura certyfikacji metody bilansu masy.


p181-basfkaisten-werksbildkaisten
Fot.: BASF

Dzięki uzyskanej certyfikacji BASF będzie mogło oferować certyfikaty bilansu masy dla niektórych produktów dostarczanych odbiorcom dodatków do tworzyw sztucznych. Procedura certyfikacji bilansu masy wymaga wykazania nadzoru nad łańcuchem dostaw od wprowadzenia surowców odnawialnych do procesu technologicznego, po sprzedaż finalnych produktów z oświadczeniami o ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Certyfikację przeprowadzono pilotażowo w 2 zakładach produkcyjnych BASF w Szwajcarii i USA przed jej globalnym wdrożeniem.

- Jesteśmy pierwszym dostawcą dodatków do tworzyw sztucznych, który zaoferuje asortyment wybranych przeciwutleniaczy z certyfikatem bilansu masy - jako część naszego portfolio Valeras. Nasi klienci mają teraz wybór bardziej zrównoważonych przeciwutleniaczy, wytwarzanych z wykorzystaniem odpowiedzialnie pozyskiwanych i odnawialnych materiałów, którymi zastąpiono surowce kopalne bez uszczerbku dla parametrów funkcjonalnych - powiedział dr Achim Sties, pierwszy wiceprezes BASF Plastic Additives - Kontynuując działania prowadzone wraz z naszymi klientami i partnerami w celu doskonalenia tworzyw sztucznych, koncentrujemy się na wprowadzaniu innowacji, które w znaczący sposób przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.