BSC Drukarnia Opakowań rezygnuje z akwizycji

BSC Drukarnia Opakowań rezygnuje z akwizycji
Firma BSC Drukarnia Opakowań z powodów ekonomicznych zrezygnowała z przejęcia drukarni fleksograficznej specjalizującej się w produkcji etykiet samoprzylepnych.

Spółka, która jest dostawcą opakowań z tektury i papieru wycofała się z inwestycji, która jak wiele na to wskazywała, była już niemal dopięta.

- Po analizie stwierdziliśmy, iż ewentualne przejęcie nie wpłynie na poprawę wyników finansowych w takim stopniu, w jakim zakładaliśmy na początku rozmów. W związku z tym postanowiliśmy odstąpić od planowanego przedsięwzięcia – powiedział Janusz Schwark, prezes BSC Drukarnia Opakowań.

Firma nie wycofuje się jednak z planów akwizycyjnych i cały czas monitoruje rynek pod kątem przyszłych przejęć, dzięki którym poszerzy portfel swoich usług.
- Przyglądamy się jednemu - dwóm podmiotom, również z zagranicy. Za wcześnie jeszcze na podawanie jakichkolwiek szczegółów. Do ewentualnych akwizycji podchodzimy cierpliwie i z należytą ostrożnością, gdyż nadrzędną zasadą naszej strategii akwizycyjnej są wymierne korzyści ekonomiczne - dodaje Schwark.

W tej chwili BSC Drukarnia Opakowań prowadzi rozbudowę i modernizację swojej spółki zależnej BSC Etykiety. W tym celu kupiono nieruchomość w Poznaniu pod rozbudowę dotychczasowej hali produkcyjnej. Wartość transakcji wyniosła 5,6 mln zł. Planowana rozbudowa nieruchomości powinna zostać sfinalizowana do końca tego roku. Dodatkowo, na przełomie roku rozważany jest zakup kolejnej nieruchomości. BSC Drukarnia Opakowań rozpoczęła także inwestycję mającą na celu poprawę jakości i wydajności urządzeń produkujących opakowania z segmentu premium, a także rozbudowę o dodatkową halę produkcyjną i magazyn surowca. Kupiła już nowe urządzenia, które w sierpniu zostaną wdrożone do procesu produkcji.

Firma BSC dostarcza opakowania dla dużych, międzynarodowych koncernów, takich jak Danone, Kraft Foods, Procter&Gamble, Beiersdorf, McDonald's, KFC czy Diageo.