Ball Packaging Europe na targach BrauBeviale

Ball Packaging Europe na targach BrauBeviale
Odbywające się w Norymberdze targi BrayBeviale to jedna z najważniejszych tegorocznych imprez wystawienniczych dla branży rozlewniczej - od 11 do 13 listopada w Exhibition Centre Nuremberg wystawia się 1135 firm, a organizatorzy spodziewają się 33 tys. odwiedzających. Jednym z wystawców jest firma Ball Packaging Europe, prezentująca najnowocześniejsze rozwiązania ze świata puszek.

Przykładem innowacji prezentowanych przez Ball Packaging jest puszka Fluorescent Plus. Zastosowano w niej fluorescencyjne odcienie farb, dotychczas niedostępne w produkcji opakowań. Rozwiązanie opracowane zostało w celu wyróżnienia marki i przyciągnięcia uwagi mijających półki konsumentów.

Kolejną wartą uwagi propozycją firmy Ball jest wieczko Spin Clip. Umożliwia ono wielokrotne zamykanie i otwieranie opakowania, co pozwala zabezpieczyć napój zarówno przed rozlaniem, jak też przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. powietrze, pyły czy insekty. Dzięki temu napój pozostaje przydatny do spożycia przez długi czas po pierwszym otwarciu. Spin Clip będzie szczególnie polecany dla osób spożywających napój w ruchu, na świeżym powietrzu czy też pragnących przesunąć część konsumpcji na późniejszy termin.

Ball Packaging Europe


Z kolei Magiczna Słomka (Magic Straw) to pomysłowe rozwiązanie polegające na umieszczeniu w opakowaniu słomki wysuwającej się samoczynnie po otwarciu puszki. Poza wzbudzaniem ciekawości konsumentów Magiczna Słomka pełni również funkcje praktyczne – zapobiega rozlewaniu napoju w nieprzewidzianych sytuacjach, jak również zapewnia w pełni higieniczne warunki spożycia.

Ball Packaging Europe


Oprócz nowości produktowych firma Ball prezentuje na targach także długoterminową filozofię działania. Do roku 2020 Ball Corporation planuje aż o jedną czwartą zmniejszyć emisję CO2, towarzyszącą produkcji najpopularniejszych formatów puszek. Ten ambitny projekt realizowany w skali globalnej otrzymał nazwę "Cut/4 CArboN", a jego założenia ustalono w roku 2010. Ważnym czynnikiem przyczyniającym się do zmniejszenia oddziaływania na środowisko (tzw. śladu węglowego) jest dalsza optymalizacja wagi puszki oraz wieczka. Nowa generacja opakowań oferowanych przez firmę Ball to ważny krok w tym kierunku.

- Nasza puszka B-Can oraz wieczko CDL wyznaczają nowe standardy w produkcji puszek – mówi Johanna Klewitz z firmy Ball Packaging Europe. - Wymienione produkty spełniają wszelkie wymogi jakościowe, towarzyszy im także znacząca korzyść środowiskowa wynikająca z wagi materiału. Proces ten nazywamy "inżynierią rzeczy niepotrzebnych", gdyż pozwala nam zoptymalizować wpływ naszych odbiorców na środowisko bez uszczerbku parametrów opakowania.

Odwiedzający stanowisko firmy Ball będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą oferowanych przez firmę puszek i wieczek, lecz również z listą profesjonalnych usług, świadczonych na rzecz klientów w tym w obszarze technicznej obsługi klienta (CTS).

Podczas targów odbywać się będą również eksperckie debaty, podczas których omawiane będą przeróżne tematy związane z puszkami i rynkami komplementarnymi tj. najnowsze trendy i prognozy, nowe technologie czy też zagadnienia z obszaru rozlewu napojów w puszki.