Bramlage współtwórcą innowacyjnego systemu Tassimo

Bramlage współtwórcą innowacyjnego systemu Tassimo
Wiedza i doświadczenie RPC Bramlage w zakresie formowania wtryskowego odegrały dużą rolę w opracowaniu oryginalnego systemu T-DISC do parzenia napojów w rewolucyjnym zaparzaczu TASSIMO firmy Kraft Foods.

TASSIMO jest pierwszym urządzeniem dozującym pojedyncze porcje napoju do użytku domowego, zdolnym do parzenia całej gamy gorących napojów – w tym kawy filtrowanej, café crema, herbaty, espresso, cappuccino i czekolady – bezpośrednio do filiżanki. TASSIMO zapewnia wysoką jakość, używając produktów najlepszych marek, takich jak SUCHARD, TWININGS i CARTE NOIRE.


Wiedza i doświadczenie RPC Bramlage w zakresie formowania wtryskowego odegrały dużą rolę w opracowaniu oryginalnego systemu T-DISC do parzenia napojów w rewolucyjnym zaparzaczu TASSIMO firmy Kraft Foods.
Innowacyjne działanie urządzenia opiera się na opatentowanym systemie T-DISC, przeznaczonym do użytku wyłącznie w zaparzaczach TASSIMO. Każdy szczelnie zamknięty wkład T-DISC zawiera dokładnie odmierzoną ilość produktu oraz niezbędne informacje, takie jak ilość wody, czas parzenia i temperatura, ukryte w kodzie kreskowym na etykiecie. Wewnętrzne elementy T-DISC kierują przepływem wody, co pozwala zaparzyć filiżankę idealnego napoju.

RPC Bramlage i Kraft Foods przez dwa lata pracowały nad systemem T-DISC, aby zapewnić jego optymalne działanie. Projekt wykorzystuje zasady geometrii i dynamiki cieczy stosowane dotąd częściej w świecie wyścigów Formuły 1. Wkłady T-DISC są formowane wtryskowo z wykorzystaniem nowoczesnych form do formowania w stos.

Oferta obejmuje już różne wkłady T-DISC z czekoladą, cappuccino, espresso, kawą filtrowaną i herbatą, a dzięki elastyczności systemu Kraft może jeszcze wzbogacić asortyment o inne rodzaje.

Spółka RPC Bramlage stworzyła ponadto nowatorski system elastycznego podawania komponentów na linie montażowe, obejmujący systemy wizyjne do stuprocentowej kontroli wszystkich indywidualnych komponentów i zmontowanych wkładów.

Gotowe wkłady T-DISC są napełniane, zamykane i pakowane w różnych zakładach Kraft Foods w Niemczech.

Zaparzacze TASSIMO zostały najpierw wprowadzone na rynek we Francji w czerwcu 2004 r., a wkrótce pojawią się także w innych krajach. Popyt jest bardzo silny, więc RPC Bramlage znacznie zwiększy produkcję w 2005 roku.

"Spółka RPC Bramlage okazała się pomysłowym i doświadczonym partnerem, spełniając wszystkie wymagania związane z opracowaniem produktu, harmonogramem prac i produkcją" – powiedział Mark Boswell, dyrektor ds. globalnego zaopatrzenia w Kraft Foods.

RPC Bramlage GmbH
Brageler Straße 70,
D-49393 Lohne, Germany
Tel: +49 (0)4442 881-0
Fax:: +49 (0)4442 881-252
Email: management@rpc-bramlage.de

RPC Wiko GmbH & Co KG
Donatustrasse 102,
50259 Pulheim, Germany
Tel: +49 (0) 2234 9858-0
Fax:: +49 (0)2234 9858 180
Email: info@rpc-wiko.de

Czytaj więcej: Dozowniki 22