Branża opakowań w obliczu wyzwań

Jak widać przed branżą opakowań stoi w przyszłości dużo wyzwań zarówno legislacyjnych, społecznych oraz środowiskowych.

Oczywiście. Warto też dodać, że nowe produkty i technologie będą wymagały również nowych rodzajów opakowań, które będziemy musieli zabezpieczyć. To producenci nowych wyrobów spożywczych, farmaceutycznych, chemicznych, gospodarstwa domowego, kosmetyków, ekologicznych, itp. określą, jakie wymogi winny spełniać opakowania, aby te produkty i wprowadzanie ich na rynek odpowiednio zabezpieczyć, uwzględniając wiele nowych uwarunkowań związanych z demografią, stylem życia, zdrowiem, przyzwyczajeniami, gustami i ekologią.

O kierunkach rozwoju branży opakowań będzie można już niedługo porozmawiać z ekspertami podczas najbliższego Kongresu Przemysłu Opakowań organizowanego przez Polską Izbę Opakowań.

To proszę powiedzieć coś więcej o tym wydarzeniu.

Polska Izba Opakowań jako organizacja integrująca wszystkie osoby, instytucje i przedsiębiorstwa zainteresowane opakowaniami, od wielu lat pomaga w określaniu kierunków, w jakich będzie rozwijało się opakowalnictwo. Wyniki tych zmian będą miały wpływ na funkcjonowanie całego rynku i osobiście każdego z nas, dlatego też organizowany wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi Kongres jest idealnym miejscem, aby o tym porozmawiać.

W trakcie tegorocznej edycji postaramy się odpowiedzieć na pytania w jakich kierunkach podąża produkcja w branżach, dla których opakowania są przeznaczone, jakich nowych produktów i technologii spodziewać się możemy na rynku za kilka lat i w związku z tym jak na te wyzwania branża opakowaniowa chciałaby odpowiedzieć.

W programie przewidziane są merytoryczne i edukacyjne wystąpienia ekspertów, omawiające czego możemy spodziewać się na rynku opakowań w nadchodzącym czasie. O prezentacje poprosiliśmy również przedstawiciela WPO (World Packaging Organization) a także specjalistów od analizy rynku oraz aktualnych przepisów dotyczących opakowań.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Kongresu, również i tym razem wydana zostanie kongresowa monografia, będąca zbiorem referatów przygotowanych przez prelegentów, uzupełnionych o artykuły przedstawicieli nauki, przemysłu i organizacji branżowych.

V Kongres Przemysłu Opakowań odbędzie się 26 września 2023 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich, dzień przed rozpoczęciem targów opakowaniowych Taropak. Bardzo serdecznie zapraszam na to wydarzenie.

Rozmawiał: Jacek Leszczyński


Czytaj więcej:
Rynek 1092
Wywiad 292
Opinie 92