Budowa przemysłowych systemów próżniowych w 6 krokach

Budowa przemysłowych systemów…

Próżnia może znacznie usprawniać produkcję. Przy produkcji używanie systemu próżniowego w odpowiednim kontekście i z właściwych powodów może znacznie wpłynąć na koszty, wydajność i zrównoważony rozwój – ponieważ korzystanie z tylko jednej pompy próżniowej często może nie wystarczyć. Busch Vacuum Solutions oferuje przede wszystkim dostosowane systemy próżniowe jako uzupełnienie systemów modułowych w celu zapewnienia odpowiedniego rozwiązania dla poszczególnych wymagań procesowych – od wstępnej analizy po projekt, od instalacji po wysokiej jakości serwis.

Budowa rozwiązania systemowego to wspólne przedsięwzięcie. Celem każdego rozwiązania jest zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami, niezawodności, oszczędności energii oraz zrównoważonego rozwoju i ekonomiczności. Ważny element procesu stanowi włączanie klienta i jego potrzeb w proces planowania. Firma Busch wykorzystuje koncepcję sześciu kroków w celu znalezienia optymalnego rozwiązania próżniowego dla danego procesu.

Konsultacje i analiza

Ważny początkowy etap stanowi analiza i zrozumienie wyzwań i oczekiwań klienta. Ekspert firmy Busch współpracuje z klientem na miejscu w celu znalezienia najlepszego rozwiązania spełniającego poszczególne wymagania klienta. Najważniejsze kwestie zostają wyjaśnione na początku: Do czego będzie wykorzystywane rozwiązanie próżniowe? Jaka technologia próżniowa jest najbardziej odpowiednia? Jakie ulepszenia należy wdrożyć w kwestii wydajności, zużycia energii i otoczenia roboczego?

Projekt i oferta

Po rozmowach z klientem lokalni technicy przygotowują wersję roboczą ogólnej wstępnej koncepcji. Koncepcja ta zapewnia ramy dla projektowania i konstrukcji przyszłego systemu próżniowego. Proces uwzględnia wiele czynników, m.in. warunki lokalne, zgodność z przepisami, bezpieczeństwo, wydajność i łatwość obsługi. Na podstawie tej koncepcji opracowuje się przejrzystą i kompleksową ofertę dopasowanego do wymagań rozwiązania próżniowego.

Produkcja i montaż

Rozwiązanie systemu próżniowego zostanie zbudowane w jednym z lokalnych działów firmy Busch. Globalna sieć ekspertów zapewnia wsparcie podczas tego etapu. Po zbudowaniu systemu następuje instalacja. Oznacza to nie tylko dostawę, ale także integrację przez lokalnych techników serwisowych z bieżącymi procesami produkcyjnymi klienta oraz połączenie z systemem przewodów rurowych. Po zamontowaniu zostanie sprawdzona szczelność, odpowiednie działanie i zgodność. Przeprowadzamy także niezbędne procesy testowania i ostateczne uruchomienie.

Szkolenie

Istotny czynnik stanowi szkolenie. Eksperci ds. próżni Busch przeszkolą personel na miejscu w celu zapewnienia bezpiecznej i niezawodnej obsługi nowego systemu próżniowego. Nauczą, jak zachować maksymalną wydajność.

Serwis

Nowy system próżniowy działa teraz w pełni i może być obsługiwany przez odpowiednio przeszkolony personel. Serwis Busch zapewnia sprawną pracę przez długi czas dzięki konserwacji zapobiegawczej. Jest ona realizowana na miejscu lub poprzez zdalne wsparcie techniczne w ramach usług cyfrowych. Obsługa klienta zawsze pomaga w razie wszelkich potencjalnych problemów i błędów.

Satysfakcja klientów

W pełni sprawny system próżniowy gwarantuje płynny przebieg procesów produkcyjnych oraz zadowolenie klienta. Obsługa klienta Premium zapewnia niezawodność procesu i bezpieczeństwo planowania. Dopasowany do wymagań klienta system próżniowy umożliwia zrównoważony rozwój oraz dostosowanie do przyszłych wymagań dotyczących procesu.


article-vacuum-systems-solution-fig-1
Ilustracja 1: System próżniowy wykorzystywany w przemyśle chemicznym.


article-vacuum-systems-solution-fig-2
Ilustracja 2: Centralny system próżniowy umożliwia znaczne oszczędności w kwestii kosztów energii i konserwacji.
article-vacuum-systems-solution-fig-3
Ilustracja 3: Standardowe systemy próżniowe stanowią idealne rozwiązanie,
gdy potrzeba ekonomicznego rozwiązania w procesie produkcyjnym.

Reportaże

Forum