Butelka PET lite 6.6 firmy Krones

Butelka PET lite 6.6 firmy Krones
Niemiecki koncern Krones, jeden z największych w Europie, wytwórców opakowań PET przygotował kolejne innowacyjne opakowanie. Tym razem jest to ultralekka półlitrowa butelka PET.

Nowość firmy Krones nosi nazwę PET lite 6.6. Jest rozwinięciem konceptu NitroPouch, w oparciu o który w ubiegłym roku Krones przedstawił opakowanie PET o tej samej nazwie.

Butelka PET lite 6.6. waży zaledwie 6,6 gramów. To oznacza, że w tej chwili na rynku nie ma lżejszych opakowań PET o tej pojemności. Nowe opakowanie zdążyło już przejść oczywiście mnóstwo testów. Jednym z ciekawszych wyników osiągniętych w tego typu badaniach jest nie przekraczająca 30 kg, całkowicie wystarczająca, niska wartość ładowania pionowego. W przeprowadzonych testowanych upadkach oraz symulacji transportu w normalnych warunkach drogowych, pojemniki nie zostały uszkodzone w przeciwieństwie do swoich wielu innych odpowiedników, które nie przechodziły pozytywnie takich testów. Tym samym więc zarówno załadunek jak i transport nie nastręczają w przypadku tych opakowań jakichkolwiek problemów.

Kluczowym rozwiązaniem dla tego opakowania jest kwestia stosowania azotu. Otóż azot ma gromadzić i zwiększać poziom ciśnienia wewnątrz butelki, tak żeby z powodu swej lekkości nie załamała się podczas transportu. Wewnętrzne ciśnienie dostarczane przez azot przynosi butelce możliwość pewnego posługiwania się nią i transportowania jej na normalnych paletach. Minimalna wartość ciśnienia utrzymującego się wewnątrz musi wynosić 0,3 bara. Warto wiedzieć, że butelka PET lite 6.6 jest nie tylko teoretycznym modelem, ale absolutnie praktycznym opakowaniem trafiającym już do niemieckich supermarketów.

Opakowania PET lite 6.6 firmy Krones