Butelka barierowa utrzymuje skuteczność kliniczną

Butelka barierowa utrzymuje skuteczność kliniczną
Koncern RPC opracował nowoczesne opakowanie barierowe gwarantujące pełną skuteczność kliniczną.

Specjalnie zaprojektowana butelka z barierami tlenowymi i inhibitorami UV, produkowana przez RPC gwarantuje farmaceutycznych opakowanie, które chroni produkt, zapewniając mu przy tym długoterminową skuteczność.

Prezentowana butelka powstała z myślą o żywności dietetycznej oraz odżywkach i preparatach farmaceutycznych. W ramach strategii innowacji badawczo-rozwojowych finalny użytkownik opakowania wprowadził na rynek serię odżywek do karmienia przez sondę, zawierających innowacyjną mieszankę makroelementów, witamin i suplementów.

Ponieważ produkty są podatne na działanie tlenu i promieniowania UV, potrzebował butelki, która zapewniałaby skuteczną ochronę przed tymi czynnikami, a jednocześnie była odpowiednia do sterylizacji podczas napełniania. Produkt wykorzystywany jest powszechnie w szpitalach i innych środowiskach medycznych i dlatego istotnym wymaganiem było także to, aby opakowanie było lekkie i nietłukliwe dla optymalnego bezpieczeństwa i wygody.

Rozwiązaniem okazało się opakowanie formowane w technice rozdmuchiwania z wykorzystaniem siedmiowarstwowej konstrukcji, obejmującej polipropylen dla zapewnienia trwałości, EVOH dla ochrony barierowej przed dostępem tlenu oraz specjalne filtry UV w celu uniknięcia degradacji ważnych składników produktu.

Przezroczysta butelka o pojemności 500 ml posiada ponadto szerokie obrzeże ułatwiające pacjentom i pracownikom służby zdrowia użytkowanie produktu.

Butelka barierowa utrzymuje skuteczność klinicznąCzytaj więcej: Galeria opakowań 361