Can Pack wzmacnia swoją pozycję na rynku producentów puszek

Can Pack wzmacnia swoją pozycję na rynku producentów puszek
Firma Can-Pack zatwierdziła intensywny program rozwoju grupy. Przewidziano w nim szereg inwestycji, które mają jeszcze bardziej wzmocnić pozycję spółki na polskim rynku. Plany rozwojowe przedstawiają się imponująco.

Grupa Can Pack jest jednym z najnowocześniejszych technologicznie producentów opakowań nie tylko w Polsce, ale tez przede wszystkim w całej Europie. W naszym kraju zaopatruje cztery wiodące browary, dużą część produkcji sprzedaje za granicę. Jej produkty trafiają ponadto do ponad 35 krajów świata. W ofercie firmy znajdują się opakowania napojowe, a także szeroki asortyment stalowych puszek zgrzewanych dla przemysłu spożywczego, łatwootwieralnych wieczek, pojemników aerozolowych, zamknięć do butelek, opakowań metalowych dla przemysłu chemicznego i kosmetycznego oraz opakowań szklanych.

W 2008 r. firma nie zrezygnuje z inwestycji, które sprawią, że stanie się jeszcze bardziej dominującym podmiotem w kraju. Już w ciągu kilku najbliższych tygodni w zlokalizowanej w Brzesku i należącej do niej fabryce puszek napojowych zostanie uruchomiony kolejny embosser. Start maszyny będzie oznaczał wzrost zdolności produkcyjnych w zakresie puszek embossowanych o kolejne 200 mln szt. rocznie. Łącznie z planowanym w tym samym okresie uruchomieniem montowanej obecnie nowej, szybkiej linii puszek napojowych w tej samej fabryce, łączna roczna zdolność zakładu w Brzesku powiększy się o 1,2 mld puszek i osiągnie poziom blisko 3 mld puszek.

Tym samym Can Pack, który posiada cztery linie puszek napojowych będzie dysponował jedną z największych fabryk tego typu na świecie.

puszki firmy Can Pack

Na tym jednak nie koniec inwestycji przewidzianych na 2008 r. Do końca tego roku zacznie też funkcjonować kolejna już wytwórnia aluminiowych wieczek łatwootwieralnych. Będzie to już trzeci ośrodek tego typu. Pierwsza dwa znajdują się w Brzesku i Dubaju. Ten natomiast będzie działał w Bydgoszczy.

Bydgoski zakłąd będzie mógł się pochwalić mocami produkcyjnymi na poziomie 2,2 mld wieczek rocznie. Ponadto w celu lepszej obsługi odbiorców, do końca lipca 2008 w południowej Polsce powstanie całkowicie przystosowane do wysokiego składowania, nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 20 tys. mkw. w pierwszym etapie i docelowo ponad 60 tys. mkw. w przyszłości. Dzięki uruchomieniu tego centrum możliwe będzie sprawne obsługiwanie nie tylko polskich, ale też europejskich klientów.

Oprócz wymienionych inwestycji w pionie puszek napojowych grupa będzie również w dalszym ciągu prowadzić unowocześnienie swojej wytwórni zamknięć koronowych. Ponadto zarząd spółki zgodził się na realizację rozbudowy, należącej do niej Huty Szkła w Orzeszu. Projekt przewiduje zwiększenie do końca 2008 r. rocznej zdolności produkcyjnych huty o 250 mln sztuk nowoczesnych cienkościennych butelek na piwo i napoje.